Ciekawostki turystyka Z Polski

Wycieczka nad morze

Wakacje już w pełni – rok szkolny zakończony, więc dzieci i rodzice, którzy wzięli urlop w lipcu wyjeżdżają nad polskie morze. Lipiec jest najcieplejszym z miesięcy. Każdego roku w lipcu jest nad naszym morzem najwięcej turystów. W sierpniu także jeździmy nad morze, jednak w lipcu jest nas tam najwięcej. Pensjonaty i hotele oraz pola namiotowe i kempingi są pełne turystów. Najlepsze miejsca, te najbliższe morza, są już pozajmowane.

Wycieczka nad morze

Jednak nie poddawaj się, ponieważ w innych pensjonatach na pewno znajdziesz jakieś miejsca, a jeśli nie w pensjonatach, to z pewnością na kempingach. Możesz też zabrać ze sobą namiot – jeśli wybierasz się w ostatniej chwili i nie zarezerwowałeś wcześniej noclegów, być może przyda Ci się. W sierpniu noce nad morzem są już o wiele chłodniejsze niż w lipcu. We wrześniu już właściwie pod namiot z małymi dziećmi nie warto się wybierać, chociaż bywają też ciepłe noce i dni.

Jeżeli nie możesz pojechać nad morze w lipcu czy w sierpniu, nie martw się tym. Może uda Ci się pojechać tam we wrześniu. Wtedy turystów jest już mniej, więc z pewnością uda Ci się wynająć domek czy pensjonat, i to jak najbliżej morza. Poza tym, poza sezonem turystycznym ceny są już niższe, więc nawet bardziej opłacalny jest wyjazd. W miejscowościach typowo turystycznych jest spokojniej niż w ciągu wakacji.

Jak dojechać nad morze? Można wybrać się tam pociągiem – i taki sposób podróży wybiera wiele osób w Polski południowej i centralnej. Wiele rodzin jeździ nad morze samochodem. Z Polski południowej czy centralnej opłaca się polecieć nad morze samolotem, zwłaszcza, jeśli mamy do dyspozycji tylko weekend. W takim wypadku nie warto tracić czasu na przejazdy pociągiem.
Ika

hastagi na stronie:

#polskie morze #wycieczki nad polskie morze #zdjęcia z nad morza #gdzie najtaniej nad morzem #gdzie najtaniej nad polskim morzem #wycieczka klasowa nad morze #gdzie najcieplej nad morzem #koszt wyjazdu nad morze #morze w anglii #gdzie nad morze 2011

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy