turystyka Wiadomości Branżowe

Wojownicy połamanego beatu pierwszy raz w Łodzi. 09.02.2013 Break Me With Stanton Warriors w Klubie Scenografia

Stanton Warriors, czyli Dominic Butler i Mark Yardley, to pionierzy gatunku breakbeat, który w 1998 roku złamał wszystkie zasady i zdobył niebywałą popularność na scenie klubowej! W 2001 roku, duet zaprezentował niezwykły mix-album

Stanton Warriors, czyli Dominic Butler i Mark Yardley, to pionierzy gatunku breakbeat, który w 1998 roku złamał wszystkie zasady i zdobył niebywałą popularność na scenie klubowej! W 2001 roku, duet zaprezentował niezwykły mix-album „Stanton Sessions”, wydany w XL Recordings, który szybko zyskał miano najlepszego albumu podczas Dance Star Awards, a także później podczas Muzik Mag Award, za każdym razem zostawiając w tyle renomowaną konkurencję. Album okrzyknięto najlepiej sprzedającym się krążkiem breakowym w historii! Duet stał się kultowym producentem. Do dziś produkuje profesjonalne remixy dla takich gwiazd, jak Missy Elliot, Fat Boy Slim, Basement Jaxx, Mylo, Freeform Five czy Busta Rhymes . Podczas tworzenia własnych produkcji, artyści współpracują ze znakomitymi wokalistami, jak Big Daddy Kane, Twista czy The Beatnuts, przekształcając brzmienie house, electro, hip -hop oraz funk w ich własne, „połamane” interpretacje. W 2006 roku pojawił się ich autorski album „Lost Files” zyskując popularność w środowisku klubowym na całym świecie. W tym samym czasie ukazał się drugi mix-album, zatytułowany po prostu „Stanton Sessions 2” i zgarnął największe wyróżnienia: za najlepszy album roku, ponadczasową kompilację roku oraz break’ową kompilację roku. Późniejsze remixy dla Gorillaz – „Feel Good Inc”, Alter Ego – „Rocker” czy Azzido Da Bass – „Dooms Night” to tylko niektóre z breakowych interpretacji, które ukazały się na albumie „Remixes” i usłyszał je cały świat. Wkrótce po tym, Stanton Warriors zostali okrzyknięci najlepszymi artystami sceny breakbeat, zdobywając pożądane określenie „number one”.

Dla wszystkich miłośników połamanych bitów przygotowaliśmy nie lada gratkę! Już 9 lutego w łódzkim klubie Scenografia mieszczącym się na Zachodniej 81/83 wystąpi Stanton Warriors oraz śmietanka DJów i producentów! Obok gwiazdy wieczoru Stanton Warriors wystąpią Audio Dealers, Cherry Breakntune, Greg Sin Key, Mykee, Inspiral, Dub-U, Milkweed. Oprócz muzyki na gości czekają atrakcje wizualne. To będzie gorące zakończenie karnawału!

To będzie noc wypełniona soczystym bitem i doskonałym klimatem!

Imprezie patronuje Radio Planeta, portal Muno.pl, Klubowa.pl, dodatkowo organizator przygotował 2000 plakatów, które zapraszać będą przechodniów Łodzi i okolicznych miast do wzięcia udziału w koncercie. Bilety do nabycia w Strefie Biletów ul. Piotrkowska 59!
UWAGA! Ilość miejsc ograniczona! Zapraszamy!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy