Wiadomości Branżowe

„Wielkie piękno” – 7 lutego FILM POINT GROUP wprowadza do kin EUROPEJSKI FILM ROKU 2013

7 lutego wejdzie na ekrany polskich kin włoski film „Wielkie Piękno” (La grande bellezza) w reżyserii Paolo Sorrentino. Obraz dystrybuowany przez FILM POINT GROUP ma już nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej do Oscara 2014.„Wielkie Piękno” otrzymało też 4 Europejskie Nagrody Filmowe 2013  - europejskie odpowiedniki Oscarów w tym także jako Najlepszy Europejski Film

Teaser

7 lutego wejdzie na ekrany polskich kin włoski film „Wielkie Piękno” (La grande bellezza) w reżyserii Paolo Sorrentino. Obraz dystrybuowany przez FILM POINT GROUP ma już nominację Amerykańskiej Akademii Filmowej do Oscara 2014.

„Wielkie Piękno” otrzymało też 4 Europejskie Nagrody Filmowe 2013  – europejskie odpowiedniki Oscarów w tym także jako Najlepszy Europejski Film Roku. Kilka dni temu film został także nagrodzony Amerykańskim Złotym Globem w kategorii najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Złote Globy są traktowane jako wstęp i prognoza przed Oscarami.

„Arcydzieło, które powala i prowadzi na skraj szaleństwa” – napisał o filmie The New York Times. „Wielka filmowa uczta – narodził się nowy Fellini” – napisało Variety.  „Wielkie Piękno” to rzeczywiście film w duchu Felliniego. „Poezja obrazu i uczta dla oczu widza” i „Cudownie wzruszająca historia, na granicy jawy i snu…” – pisali o nim dziennikarze filmowi na Festiwalu w Cannes, gdzie był nominowany do Złotej Palmy.    

„Wielkie piękno” to opowieść o Jepie Gamberdelli – przystojnym czarującym mężczyźnie, który pomimo pierwszych oznak starzenia się, w pełni korzysta z miejskiego życia. Chodzi na szykowne kolacje i przyjęcia, gdzie jego bystry dowcip i przyjemne towarzystwo są zawsze mile widziane. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum, wydaje przyjęcia, na których „ludzka aparatura” rozbierana jest do naga i gdzie rozgrywana jest komedia nicości.

Film Point Group jest dystrybutorem również innego europejskiego kandydata do Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny, który jednak, podobnie jak polski „Wałęsa. Człowiek z nadziei”,  ostatecznie nie otrzymał nominacji, holenderskiego thrillera „Borgman”, także nominowanego do Złotej Palmy ubiegłorocznego Festiwalu w Cannes. „Borgman” zagości na polskich ekranach pod koniec lutego.

FILM POINT GROUP to producent i dystrybutor filmowy, spółka zależna Platformy Mediowej Point Group. Prezesem spółki jest Jarosław Pachowski, w latach 1998 – 2002 wiceprezes Zarządu TVP SA nadzorujący  Produkcję Filmową w Telewizji. Dyrektorem zarządzającym FILM POINT GROUP jest Andrzej Serdiukow,  w latach 2000-2005 dyrektor produkcji Telewizyjnej Agencji Produkcji Teatralnej i Filmowej, następnie dyrektor Agencji Filmowej TVP. W latach 2008-2011 był  prezesem zarządu Syrena Films. Film Point Group jest dystrybutorem filmów “Roman Polański” oraz “Reality” – zdobywcy Grand Prix Festiwalu Filmowego w Cannes 2012, a także współproducentem i dystrybutorem „Płynących wieżowców” nagrodzonych na MFF w Karlowych Warach i Festiwalu Filmowym w Gdyni 2013. Najnowsza koprodukcja Film Point Group to komedia Piotra Wereśniaka „Wkręceni”, która weszła właśnie do kin. 

A to już wiesz?  Technologia w eCommerce - książka od Divante

Więcej informacji i zwiastun również w serwisie Wprost.pl. 

 

Źródło Platforma Mediowa Point Group SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy