turystyka Wiadomości Branżowe

Wakacyjne zadanie domowe dla młodych projektantów wnętrz

Ruszył konkurs HOMPLEXOWE WNĘTRZA 2012. Przed projektantami i architektami wnętrz postawiono wyzwanie stworzenia praktycznych projektów salonów i sypialni przy spełnieniu specyficznych wymagań potencjalnego klienta. Do wygrania nagrody z puli 50.000 zł. Prace przyjmowane są do 15 września br, ale warto zarejestrować się już teraz na stronie  www.homplexowewnetrza.pl

Wraz z końcem roku akademickiego firma Homplex – właściciel serwisu internetowego z interaktywnymi przepisami na wnętrza homplex.pl i poznańska firma CAD Projekt K&A – producent oprogramowania do projektowania wnętrz CAD Decor 2.0 z Modułem Renderingu Profesjonalnego, przygotowały dla młodych projektantów i architektów zadanie na wakacje.

15 czerwca na stronie www.homplexowewnetrza.pl ogłoszony został konkurs “Homplexowe Wnętrza”. Jego celem jest stworzenie fotorealistycznych wizualizacji wnętrz salonów i sypialni, z których w efekcie powstaną praktyczne przepisy na wnętrza. W swoich projektach uczestnicy wykorzystają wymagania potencjalnych klientów, rzeczywiste plany mieszkań oraz elementy wyposażenia wnętrz Partnerów konkursu: sofy i narożniki z Etap Sofa, łóżka i szafy z Bydgoskie Meble, stoły i krzesła z Myin.pl, oświetlenie BPM Lighting, kominki Kratki.pl, obrazy lub fototapety z Gurupa.pl oraz tapety marki Rasch ze StudioRasch.pl

Dzięki współpracy z BankModeli3d.pl w łatwy sposób będzie można zaopatrzyć się w niedostępne modele 3D i tekstury konkursowych produktów. Natomiast dla tych, którzy podczas wakacji nie mogą korzystać z uczelnianych licencji oprogramowania, Partner Główny konkursu firma CAD Projekt K&A oferuje czasową licencję na oprogramowanie CAD Decor 2.0 z Modułem Renderingu Profesjonalnego dodającym projektom fotorealistycznej jakości.

Konkurs jest doskonałą okazją na wykorzystanie w praktyce umiejętności nabytych w trakcie studiów i kursów projektowania wnętrz. Ponadto jest to dobry moment, aby zaprezentować swoje możliwości, pochwalić się talentem, a przy okazji stać się laureatem jednej z atrakcyjnych nagród o łącznej wartości 50.000 zł. Przede wszystkim jednak jest to kusząca perspektywa rozwoju i dobry start na rynek pracy, ponieważ autorom najlepszych prac partnerzy konkursu zaproponują możliwość stałej współpracy.

Przyjmowanie prac konkursowych potrwa do 15 września br. Wszystkie prace spełniające wymagania konkursowe prezentowane będą przez kolejne 12 miesięcy na platformie homplex.pl promując autorów i wykorzystane w projektach elementy Partnerów. Organizatorzy mają nadzieję, że wiele z przedstawionych pomysłów znajdzie chętnych na realizację w polskich mieszkaniach.


 

O Organizatorze

Homplex Sp. z o.o. – założyciel serwisu homplex.pl wspierającego osoby urządzające mieszkanie w odkrywaniu pomysłów na wnętrza, planowaniu zakupów i ocenie wydatków. Homplex inspiruje projektami aranżacji wnętrz, do których sugeruje zestawy pasujących produktów różnych marek w określonym przedziale cenowym. Na podstawie wymiarów pomieszczenia wylicza koszt wykończenia pokoju, a w oparciu o geolokalizację kieruje do właściwych sklepów na zakupy.

O Partnerze Głównym

CAD Projekt K&A – producent autorskiego oprogramowania działającego w środowisku CAD do projektowania, wizualizacji i wyceny wnętrz. Jest to poznańska firma, która od 20 lat tworzy unikalne aplikacje, wykreowane na miarę oczekiwań i potrzeb projektantów i architektów wnętrz. Aktualnie CAD Projekt K&A oferuje programy; CAD Decor 2.0, CAD Decor PRO, CAD Kuchnie 6.0 i BankModeli3d.pl wspierającego projektantów szukających modeli 3D i rysowników je tworzących.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy