turystyka Wiadomości Branżowe

Światowi mistrzowie salsy w Toruniu

Teaser

Żywiołowe rytmy latynoamerykańskie w wykonaniu pięciokrotnego mistrza świata w salsie — kolumbijskiej grupy tanecznej Swing Latino będzie można zobaczyć w niedzielę, 9 czerwca 2013 roku o godzinie 20.00 na deskach amfiteatru Muzeum Etnograficznego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Szkoła Swing Latino została założona w Cali w Kolumbii w 1999 roku. Obecnie w jej skład wchodzi 35 par profesjonalnych tancerzy. Grupa jest pięciokrotnym mistrzem świata w salsie oraz zwycięzcą World Salsa Championships — zawodów uważanych za największe światowe wydarzenie tego rodzaju. Ich oglądalność sięga 200 milionów telewidzów na całym świecie. Pokaz w Toruniu będzie okazją do obejrzenia oryginalnej salsy, tańczonej przez najlepszych na świecie wykonawców tego gatunku.

Salsa — popularny na świecie taniec latynoamerykański o pochodzeniu karaibskim — jest rozwinięta szczególnie na Kubie i w Ameryce, tańczona do muzyki również nazywanej salsą. Taniec czerpie z wielu różnych stylów i w rozmaitych miejscach rozwijał się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy.

Salsowa kultura taneczna Kolumbii może być postrzegana w dwojaki sposób. Generalnie, sposób tańczenia salsy w Kolumbii przypomina taniec narodowy, czyli cumbię. W ten sposób tańczy się w Medellin, Bogocie i Cartagenie. Inny styl dominuje w Cali, które już w latach 70. zdobyło renomę i sławę światowej stolicy salsy. Mieszkańcy Cali upodobali sobie szybkie mambo jako fundament swojego stylu. Jako jedyny styl salsy, Salsa Caleña łączy w sobie tańce i rytmy, z których salsa powstała.

Taneczny występ grupy Swing Latino jest efektem współpracy nawiązanej przez Urząd Miasta Torunia z Ambasadą Republiki Kolumbii w Polsce. Z propozycją przywiezienia do Torunia mistrzów salsy wystąpiła pani ambasador Victoria González Ariza, która w dniach 4–5 marca 2013 r. gościła w Toruniu na XX Forum Gospodarczym i spotkała się wówczas z Prezydentem Miasta Torunia Michałem Zaleskim. Jej Ekscelencja będzie również obecna na niedzielnym pokazie. 

Źródło Toruńska Agenda Kulturalna. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #adventure world   #asza   #atrakcji   #bran   #cie   #dzie   #kinami   #ndash   #omem   #park   #rdquo