Ciekawostki georgia społeczność Z Polski

Studiowanie na obczyźnie

Szkoły za granicą, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zdecydowanie różnią się od polskich. „Inność” przejawia się przede wszystkim w prostej zasadzie –

Szkoły za granicą, a szczególnie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zdecydowanie różnią się od polskich. „Inność” przejawia się przede wszystkim w prostej zasadzie – „szkoła jest dla ucznia, a nie uczeń dla szkoły”.

A więc podejście do słuchaczy jest zupełnie inne. Każdy student, a przede wszystkim cudzoziemiec, dostaje na miejscu swojego opiekuna. Nauka jest tak ułożona, że spokojnie można pogodzić trzy kierunki, żeby wieczorem móc jeszcze pracować, no a w chwilach wolnych się pouczyć czy pobyć ze znajomymi.

rawdziwa dziewica w zespole „Virgin”  Pawdziwa dziewica w zespole „Virgin”  Prwdziwa dziewica w zespole „Virgin”  Pradziwa dziewica w zespole „Virgin”  Prawziwa dziewica w zespole „Virgin”

Poza tym podejście wykładowców do uczniów jest dużo bardziej indywidualne, na koleżeńskim poziomie, często do nauczycieli mówi się na „ty”, rozmawia się z nimi o wszystkim. Głównym elementem zajęć nie są, jak u nas, wyłącznie wykłady profesorów, a przede wszystkim zajęcia praktyczne, czyli ćwiczenia, oraz ogólna debata, dyskusja.

To zmusza wszystkich uczestników do czynnego udziału w lekcjach. Poza tym, co ważne, poziom nauki np. w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach bardzo się polepszył, a więc po ukończeniu studiów na tamtejszych uczelniach problemów ze znalezieniem dobrej pracy mieć się raczej nie będzie.

Ale żeby tam się uczyć, studiowanym przedmiotem trzeba po prostu żyć, to musi być prawdziwą pasją życiową, to trzeba kochać i wykonywać przez resztę życia, bo inaczej się tam nie przetrzyma tych dwóch czy trzech lat, bo tyle głównie trwają studia w Anglii.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy