turystyka Wiadomości Branżowe

Ruszył NuPlays.pl: innowacyjna platforma dystrybucji muzyki cyfrowej

NuPlays.pl to nowy serwis internetowy dla ludzi ceniących muzykę, w którym - oprócz wysokiej jakości plików mp3 – znajdą oni to, czego nie kupią nigdzie indziej: wyjątkowy muzyczny lifestyle. NuPlays pozwala niezależnym artystom i

NuPlays.pl to nowy serwis internetowy dla ludzi ceniących muzykę, w którym - oprócz wysokiej jakości plików mp3 – znajdą oni to, czego nie kupią nigdzie indziej: wyjątkowy muzyczny lifestyle. NuPlays pozwala niezależnym artystom i wytwórniom w prosty sposób tworzyć pakiety, w których muzyka oferowana jest z gadżetami związanymi z ich twórczością. Dodatkową zachętą do kupowania legalnej muzyki są Superoferty – wyjątkowe nagrody (np. spotkanie z artystą) dostępne wyłącznie za Punkty NuPlays.

Muzyka to styl życia

Niewielu fanów zrezygnowałoby z okazji osobistego spotkania ze swoim idolem – nie mówiąc o możliwości pośpiewania z nim na zamkniętej próbie lub wyjścia na wspólną imprezę. T-shirty, winyle, aplikacje na urządzenia mobilne (i wiele, wiele innych) to świetne gadżety, które wzbogacają sposób, w jaki ludzie doświadczają muzyki. Dzięki NuPlays artyści i wytwórnie mogą błyskawicznie tworzyć niespotykane i limitowane projekty, a fani mają je na wyciągnięcie ręki. A wszystko to w połączeniu z legalną muzyką najwyższej jakości!

W NuPlays można kupić więcej niż same pliki mp3. To serwis internetowy, który dzięki swojej nieco wywrotowej formule oprócz dźwięków z każdego zakątka świata oferuje użytkownikom to, czym muzyka naprawdę jest: emocje, przeżycia i możliwość zamanifestowania swojego stylu życia. Najłatwiej zobaczyć to na przykładzie istniejącej oferty: http://nuplays.pl/album/75/ominous-bonus-ep.

Kupujący mają wybór

NuPlays umożliwia artystom i wytwórniom konstruowanie różnych ofert zakupu muzyki. Użytkownik sam wybiera, co chce kupić i co jest dla niego najważniejsze – pliki czy jedna z ofert przygotowanych przez sprzedawcę. Zakup, dzięki wykorzystaniu popularnych systemów płatności (PayPal, a w Polsce dodatkowo Przelewy24.pl), przebiega błyskawicznie i kupujący natychmiast otrzymuje dostęp do muzyki.

Superoferty

Każdy zakup albumu – niezależnie od tego, czy kupiona została wyłącznie muzyka, czy też pakiet z gadżetem - promowany jest doliczeniem punktów NuPlays do konta kupującego. Z kolei punkty można wymieniać na wyjątkowe Superoferty. Są wśród nich karnety na festiwale, odtwarzacze mp3, a nawet kolacja z artystami, przybicie piątki na backstage’u czy inny zupełnie indywidualny prezent. Mówiąc wprost:

Na NuPlays fani są nagradzani to, że doceniają artystę i kupują legalną muzykę!

Rodzaj bonusów i Superoferty zależą wyłącznie od pomysłowości sprzedających artystów i firm fonograficznych. Dzięki NuPlays muzyka i kultura muzyczna stają się czymś więcej, odzyskując należne jej miejsce w czasach wszechobecnego Internetu.

Tworzysz muzykę? Podziel się nią z innymi na NuPlays!

NuPlays to idealne miejsce dla wszystkich muzyków, zarówno tych związanych z wielkimi wytwórniami, jak i dla artystów niezależnych oraz początkujących. 

Artyści mogą w łatwy sposób zarejestrować się w serwisie, umieścić tam swoją muzykę i dołączać do albumów różne oferty dodatkowe – od serii unikatowych gadżetów (prawdziwa gratka dla największych fanów!) po oryginalne, krótkie serie np. okazyjnych T-shirtów. W NuPlays sprzedawca ma pełną kontrolę: sam decyduje gdzie i za ile (PLN/EUR/USD) chce sprzedawać swoją muzykę oraz czym, kiedy i na jakich zasadach chce obdarować swoich fanów. To nie wszystko: jednym kliknięciem można uruchomić NuPlays Store – sklep na Facebooku!

 

Jesteśmy dobrzy i mamy na to dowody!

„Niczym nie ryzykujesz, nic nie tracisz, a możesz tylko zyskać. Jeśli nie masz wydawcy lub masz wydawcę, ale masz prawo do dysponowania swoją muzyką, dlaczego nie robić tego również bez pośredników? NuPlays to bardzo czytelny i przyjazny dla użytkowników portal oferujący nie tylko muzykę, ale różne inne bonusy. No i co ważne - to zespół decyduje o tym, w jakiej cenie jest sprzedawana jego muzyka i dzięki temu można być również przyjaznym dla portfeli słuchaczy! Rewolucja internetowa raz na zawsze zmieniła rynek muzyczny i zamiast z tym walczyć, trzeba z tego korzystać!” – mówi Przemek Łucyan z zespołu Lostbone, który już powierzył NuPlays swoje albumy.

W październiku NuPlays rozpoczął sprzedaż muzyki z katalogu Independent Digital - największego w Polsce niezależnego dystrybutora muzyki w formatach cyfrowych.

„Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy. Independent Digital wspiera wszelkie inicjatywy i przede wszystkim stale poszukuje nowych możliwości udostępniania treści. NuPlays jest dla nas ciekawym, niestandardowym kanałem sprzedaży, dlatego chętnie nawiązaliśmy współpracę i wkrótce zasilimy serwis katalogiem z ponad  40 niezależnych wytwórni. Równocześnie nie chcemy ograniczać artystów ani wytwórni, dlatego udostępnimy im konta do samodzielnego tworzenia ofert, aby mogli wykorzystać wszystkie możliwości, jakie daje NuPlays. Gorąco kibicujemy każdemu serwisowi, który wspiera legalną sprzedaż muzyki” - twierdzi Agnieszka Gos, Head of Digital Distribution w Independent Digital.

NuPlays.com – anglojęzyczna wersja serwisu

Ambicją twórców serwisu jest także zaistnienie na rynku amerykańskim. Serwis już został dostrzeżony przez amerykańskie media, o czym świadczą pierwsze pozytywne recenzje: 

„Oferta ze specjalnymi bonusami i punkty za zakupy, które są wymienialne na nagrody, zachęcą za zakupu muzyki tych, którzy w innym wypadku mogliby ją pobrać nielegalnie z Internetu. Jakkolwiek to zadziała, NuPlays ma duży potencjał jako platforma e-commerce.” – ocenia Clyde Smith z serwisu Hypebot.com - jednego z najważniejszych amerykańskich portali poświęconych muzyce i nowym technologiom.

Aktualności są zawsze dostępne na blog.nuplays.pl!

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy