turystyka Wiadomości Branżowe

Rumunia Mistrzem Europy w pierwszych na świecie Finałach Samsung Smart TV Angry Birds

Reprezentacja Rumunii zdobyła tytuł mistrza Angry Birds Samsung Smart TV w podczas zawodów które odbyły się 13 grudnia w Londynie. Celem pierwszej na świecie bitwy stoczonej na sterowanych gestami telewizorach Samsung Smart TV było wyłonienie

Reprezentacja Rumunii zdobyła tytuł mistrza Angry Birds Samsung Smart TV w podczas zawodów które odbyły się 13 grudnia w Londynie. Celem pierwszej na świecie bitwy stoczonej na sterowanych gestami telewizorach Samsung Smart TV było wyłonienie najlepszych graczy w Angry Birds. Zmagania zawodników i gwiazd śledziło na żywo 250 fanów tej gry.

Sportowców biorących udział w rywalizacji wyłoniono wśród fanów gry Angry Birds w turniejach, które odbyły się w 19 krajach. W Polsce zorganizowano je w Warszawie, Poznaniu, Katowicach i Łodzi. Wzięło w nich udział około 5 tysięcy zawodników, wśród których wybrano trzy osoby z najlepszymi wynikami. W skład sześcioosobowej polskiej reprezentacji weszli także blogerzy i dziennikarze. W Londynie zmierzyli się oni między innymi z reprezentacjami Francji, Włoch, Niemiec, Czech, Belgii i Rumunii. Faworytem okazała się drużyna Rumunii, która zabrała do domu nie tylko tytuł mistrzowski, ale także nagrody w wysokości 1000 Euro, które dla każdego zawodnika ufundowała firma Samsung.

Podczas gry miejskiej zawodnicy poszukiwali ukrytych Angry Birds w najbardziej znanych miejscach Londynu, takich jak Piccadilly Circus, London Eye, Tower Bridge, British Museum. Dla entuzjastów Angry Birds przygotowano także zadania związane z fotografowaniem symboli Londynu oraz pojedynki na telewizorach sterowanych ruchem Samsung Smart TV. Wielogodzinne zmagania zakończyły się ogłoszeniem wyników w Westfield Stratford. Ostatnim wyzwaniem dla najlepszych graczy był pojedynek z olimpijskim bohaterem Louisem Smithem, gwiazdami „The Only Way is Essex” Jessicą Wright i Samem Faiersem oraz piosenkarką Alexis Jordan na oczach 250 fanów Angry Birds..

Aplikacja Angry Birds Smart TV, opracowana przez Rovio Entertainment i dostępna na telewizorach firmy Samsung, wykorzystuje technologię Samsung Motion Control. Dzięki niej użytkownicy telewizorów Smart TV mogą obsługiwać tę popularną grę za pomocą prostych gestów.

Aplikację Angry Birds na Samsung Smart TV można pobrać bezpłatne z Samsung Smart Hub we wszystkich telewizorach LED i plazmowych z 2012 roku, które obsługują technologię Smart Interaction*.

*Aplikacja Angry Birds na Samsung Smart TV jest dostępna w modelach LED z serii 7000 i wyższych oraz plazmowych z serii 8000 i wyższych.

Rovio Entertainment, Ltd.
Rovio to fińska firma z branży rozrywkowej, która stworzyła popularne na całym świecie postaci Angry Birds™. Angry Birds, rekreacyjna gra logiczna, w ciągu kilku miesięcy od daty premiery stała się międzynarodowym fenomenem, a obecnie jest numerem jeden na liście płatnych aplikacji wszechczasów. Szybka ekspansja rozrywkowa, wydawnicza i licencyjna uczyniła z Angry Birds cenioną międzynarodową markę. W ślad za tym sukcesem firma Rovio wydała gry Amazing Alex™ i Bad Piggies™. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.rovio.com 

Samsung Electronics Co., Ltd.
Samsung Electronics Co., Ltd. jako światowy lider w dziedzinie elektroniki i podzespołów, wprowadza najbardziej innowacyjne rozwiązania we wszystkich oferowanych przez siebie produktach – telewizorach, smartfonach, komputerach, drukarkach, kamerach, lodówkach, dyskach SSD i kartach pamięci. Szeroka gama urządzeń i najnowszych rozwiązań technologicznych oferowanych przez Samsung, pozwalają na odkrywanie niespotykanych możliwości jeszcze większej liczbie osób w różnych krajach. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę www.samsung.com 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy