turystyka Wiadomości Branżowe

Rośnie widownia „Galerii” w TVP 1

Serial „Galeria”, który ATM Grupa SA realizuje dla TVP1, sukcesywnie zwiększa widownię. Na początku jesiennego sezonu, który jest drugim „Galerii” (pon. – czw. Godz. 18.45) oglądało ją średnio 1,75  mlnwidzów. Obecnie serial

Serial „Galeria”, który ATM Grupa SA realizuje dla TVP1, sukcesywnie zwiększa widownię.

Na początku jesiennego sezonu, który jest drugim „Galerii” (pon. – czw. Godz. 18.45) oglądało ją średnio 1,75  mlnwidzów. Obecnie serial ogląda blisko 1,9 mln Polaków.Regularnie przekracza jednak liczbę 2 mln widzów. Tak było np. w przypadku wczorajszego odcinka, w którym Tadeusz Woydatt (Tomasz Dedek), właściciel tytułowej galerii handlowej miał wypadek na basenie.

Od pierwszego tygodnia emisji we wrześniu do ubiegłego o 16 proc.wzrosła też widownia „Galerii” w grupie 16-49 (npdst. średnich oglądalności tygodniowych). We wrześniu br. rating serialu ATM Grupy wynosił 2,4 proc. Teraz wzrósł do 2,7 proc. Wzrost widowni w grupie 16-49 był jednym z celów postawionych przez stację producentowi.

 „Galeria” jest także najbardziej udanym debiutem z gatunku soap opera spośród propozycji tego gatunku, debiutujących w ostatnich czterech sezonach. Na starcie, w pierwszym tygodniu emisji „Galeria” gromadziła średnio 3,2 mln widzów, podczas gdy „Linia życia” i „Rezydencja” – po 2,5 mln. Intensywnie promowana nowość  Jedynki – „Wszystko przed nami” (emitowana bezpośrednio przed „Galerią”), zgromadziła również mniejszą widownię –  1,6 mln. Nad ostatnią produkcją w grupie 16-49 „Galeria” ma 44 proc. przewagę widowni.

Warto również  zauważyć, że serial ATM Grupy SA konkuruje o widzów w tzw. paśmie śmierci, czyli z „Wydarzeniami” w Polsacie i „Faktami” w TVN. Ponadto celem postawionym przez TVP 1 przed twórcami serialu było też podjęcie próby odświeżenia pasma, poprawienie jego profilu widowni i został on osiągnięty. „Galeria” przyciąga więcej kobiet i młodych widzów, mieszkańców większych miast, z wyższym wykształceniem i lepszymi dochodami, a więc targety atrakcyjne dla reklamodawców. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy