turystyka Wiadomości Branżowe

Raper rycerz i raper przemawiający w brytyjskim parlamencie w „Galerii”

Raperzy Vienio i Waldemar Kasta zagrają Pinokia i Żwirka, drobnych przestępców w „Galerii” nowym serialu, który ATM Grupa SA realizuje dla TVP1.

Vienio jako Pinokio debiutuje w serialu, choć ma na koncie role w filmach m.in. w „Wojnie polsko-ruskiej” i „Chaosie” Xawerego Żuławskiego. Zagra mieszkającego na działkach, drobnego złodziejaszka, który pomaga głównemu bohaterowi Adamowi (Bartosz Porczyk), po wyjściu z więzienia. Adam trafił za kratki w efekcie machlojek swojego ojczyma Tadeusza Woydatta, właściciela galerii handlowej (Tomasz Dedek). Bohater Vienia, czyli Pinokio zaprasza Adama, który nie ma się gdzie podziać do swojej mety na działkach. „Pożycza” też dla Adama auto Barbary (Grażyna Wolszczak), matki głównej bohaterki Karoliny (Magdalena Turczeniewicz). Nieświadomie przyprawia tym obie panie o palpitacje serca, bo w bagażniku auta znajdowały się ich wszystkie oszczędności. Pieniądze miały być zaliczką za lokal w galerii. Karolina chce w nim otworzyć pracownię biżuterii. Ponieważ obie miały sporo czasu do spotkania, na którym chciały wpłacić zaliczkę, zostawiły auto na parkingu przed galerią i poszły na zakupy. Wtedy właśnie  samochód upatrzy sobie Pinokio. Wcielający się w niego raper mówi, że  jego gra to sporo improwizacji. – Niełatwo jest opanować tekst, a przy tym skoordynować to z zachowaniem podczas sceny -  przyznaje Vienio. Dlatego często ma w rękach komórkę i udaje, że gra w gry, a tak naprawdę podczytuje sceny. Podobnie w ujęciach, w których czyta książkę.

Z kolei Kasta gra Żwirka, wytatuowanego kolegę Adama w więzieniu. Po tych zdjęciach w zakładzie karnym w Oleśnicy, Kasta  musiał uciekać ukrytym tajnym wyjściem. Choć ekipa starała się ukryć miejsce realizacji zdjęć, przed główną bramą zebrała się spora grupa oczekujących na muzyka fanów. Ze względu na panujący w więzieniu rygor, odsiadujący wyrok nie mogli spotkać się z aktorami  i ekipą „Galerii”. Natomiast Bartosz Porczyk zostawił im na pamiątkę swój egzemplarz „Hamleta” Szekspira.

Vienia, Kastę, a także wielu znakomitych aktorów „Galerii” – oprócz wymienionych, m.in.: Julię Pietruchę, Marka Kalitę. Marka Siudyma, Joannę Orleańską, Ewę Bukowską będzie można zobaczyć w „Galerii” już najbliższego poniedziałku (30 stycznia). Nowy serial Jedynka będzie nadawała od poniedziałku do piątku, o godz. 17. 30.

**********************************************************************************
Vienio (właściwie Piotr Więcławski) - warszawski raper znany ze składu Molesta Ewenement, kolektyw z Włodim. W jednym z wywiadów, po wydaniu solowej płyty „Etos”, nazwał siebie rycerzem hip-hopu. Współpracował z Tede, WWO, O.S.T.R, Vavamuffin i Pele, z którym koncertował za granicą – koncerty w USA i Meksyku. Obecnie wraz z Tomaszem Lipińskim prowadzi niedzielne audycje „Wysypisko” w Roxy FM.  Ma na koncie wiele nagród: Nagrodę Empik w kategorii najlepiej sprzedającej się muzyki hip hop za „Nigdy nie mów nigdy”; Viva Comet za najlepszy zespół (Molesta Ewenement”). Był też nominowany do Fryderyków w kategorii Album roku Hip Hop za płytę „Autentyk II”. Odnajduje się również w gatunkach takich jak hardcore czy rapcore, współpracując z grającymi taką muzykę artystami.


Waldemar Kasta (Waldemar Kieliszak), wrocławianin, mieszkaniec „trójkąta bermudzkiego” (potoczna nazwa Przedmieścia Oławskiego we Wrocławiu), co wpłynęło na jego  twórczość. Jego najbardziej znane kawałki to: „Peryferie”, „Musisz”.
Grał u boku takich sław jak Shaggy, Wu Tang Clan czy Looptroop. Z Polskich artystów hiphopowych współpracuje z DonGuralesko, Trzeci Wymiar, DJ KUT-O, Tede czy Sobota. Prowadzi na żywo walki bokserskie i MMA. Jest też dyrektorem artystycznym KSW (Konfrontacja Sztuk Walki), współtwórca jednego z najlepiej rokujących turniejów MMA na świecie – Federacja KSW. Swego czasu mieszkał w Wielkiej Brytanii i pomagał Polakom w respektowaniu ich praw w pracy na emigracji z ramienia Transport & General Workers’ Union. Prawdopodobnie był pierwszym raperem, który przemawiał w brytyjskim parlamencie. Wraz z kolegą zorganizował też strajk londyńskiego metra, który skończył się podwyżką dla jego pracowników. Prowadzi jeden z hitów ramówkowych MTV Polska, czyli program Pimp My Ride by Coca-Cola Zero.

Similar Posts