turystyka Wiadomości Branżowe

Projekt Moje 89 Pokolenie: Nie wysłałeś filmu? Kolejna szansa już od 16 lipca

Zakończyła się I tura nadsyłania materiałów do pierwszego polskiego crowdsourcingowego filmu dokumentalnego. To jednak nie koniec. Projekt Moje 89 Pokolenie trwa! Chwyć za kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, nagraj

Zakończyła się I tura nadsyłania materiałów do pierwszego polskiego crowdsourcingowego filmu dokumentalnego. To jednak nie koniec. Projekt Moje 89 Pokolenie trwa! Chwyć za kamerę, aparat fotograficzny lub telefon komórkowy, nagraj filmik i wyraź siebie. Wciąż możesz stać się częścią niezwykłego przedsięwzięcia i zostać współautorem filmu dokumentalnego portretującego pokolenie ludzi urodzonych w wolnej Polsce. Kolejna tura konkursowa rusza już 16 lipca i potrwa aż do 15 października!

Projekt Moje 89 Pokolenie odbił się głośnym echem w polskim Internecie i od samego początku wzbudził wielkie zainteresowanie. W promocję przedsięwzięcia zaangażowały się również znane osoby ze świata kultury, sztuki i show-businessu, takie jak: reżyser Krzysztof Zanussi, raper Ten TypMes czy aktorka Anna Mucha. Organizatorzy dołożyli wszelkich starań, by pomóc młodym filmowcom-amatorom w kręceniu materiałów, udzielali cennych wskazówek, wychodzili naprzeciw pojawiającym się pytaniom i wątpliwościom.

W efekcie z całej Polski napłynęły dziesiątki filmików, w których młodzi ludzie urodzeni po 1989 roku odpowiedzieli na wezwanie reżysera Pawła Jóźwiaka-Rodana i podzieli się swoją wizją rzeczywistości. Uczestnicy opowiadają o swoich uczuciach, marzeniach i planach oraz dokumentują swoją codzienność. Niezależnie od wieku zaskakują dojrzałością przemyśleń, otwarcie mówią o tym, co kochają, a czego nienawidzą. Co sądzą o swoim pokoleniu? Na to pytanie odpowiadają niepewnie, być może po raz pierwszy przyszło im zastanowić się nad tym, czy są częścią większej całości…

Już 16 lipca rusza druga tura nadsyłania materiałów do projektu Moje 89 Pokolenie, która potrwa aż do 15 października! Każdy, kto nadeśle swój filmik pocztą lub za pośrednictwem portalu filmowego Millionyou.com ma szanse zostać współautorem profesjonalnego filmu dokumentalnego, którego premierę zaplanowano na 2013 roku podczas Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Osoby, których materiały znajdą się w filmie otrzymają również 100 PLN od każdej wykorzystanej minuty!

Oficjalne rozpoczęcie drugiej tury odbędzie się 16 lipca w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie o godzinie 19.00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Zaplanowano pokaz filmu fabularnego „Osiem9” spotkanie z pomysłodawcami i organizatorami projektu, a także premierę teasera zmontowanego z fragmentów dotychczas nadesłanych filmów! Spotkanie będzie świetną okazją do dyskusji, zadawania pytań i dzielenia się wrażeniami odnośnie projektu Moje 89 Pokolenie.

Warto śledzić aktualności na podstronie projektu na portalu Millionyou.com, oficjalnej stronie projektu www.mojepokolenie.pl, a także profil Moje 89 Pokolenie na Facebook’u, już wkrótce pojawią się tam nowe video-wskazówki, kolejne filmiki ze znanymi osobami, a także nowe zadania przygotowane dla uczestników przez reżysera Pawła Jóźwiaka-Rodana.

Projekt Moje 89 Pokolenie trwa! Chwyć za kamerę, aparat, telefon komórkowy i nakręć, co Cię kręci. Zostań dokumentalistą swojego życia i stań się częścią niezwykłego przedsięwzięcia!

Moje 89 Pokolenie

O projekcie

Projekt pełnometrażowego nowatorskiego filmu dokumentalnego kreślącego portret pokolenia urodzonego w wolnej Polsce. Dokument stworzony z filmów nakręconych przez młodych twórców-amatorów przy użyciu cyfrowych kamer i aparatów lub telefonów komórkowych. Planowana premiera: 2013 rok, festiwal filmowy Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym.

Warunki uczestnictwa

W projekcie może wziąć udział każda osoba urodzona nie wcześniej niż w 1989 roku. Wystarczy zgłosić swój film do konkursu organizowanego za pośrednictwem portalu www.millionyou.com.

Reżyser

Pomysłodawcą projektu, a także reżyserem odpowiedzialnym za montaż nadesłanych filmów jest Paweł Jóźwiak-Rodan, młody reżyser, autor nagradzanych i emitowanych na antenie telewizji polskiej dokumentów („Mama, tata, Bóg i szatan”, „Agnieszki tu nie ma”) oraz filmu fabularnego „Osiem9”

 Patroni medialni: Polskie Radio Czwórka , Stopklatka, dlaStudenta.pl, Hip-hop.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy