Ciekawostki

Pracuj i odpoczywaj w chmurze! – w nowej odsłonie

Z początkiem roku Signo Distribution Polska wprowadził na polski rynek urządzenia Pogoplug (początkowo w wersji PogoPlug i Pogoplug Pro oraz Pogoplug Video). Aktualnie oferowany jest PogoPlug Biznes posiadający, w stosunku do wersji podstawowej Pogoplug , dodatkowo możliwość tworzenia wielu kont użytkowników oraz funkcje streamingu wideo w sieci lokalnej i internet.

PogoPlug umożliwia dostęp do dowolnego dysku zewnętrznego i dzielenie się jego zawartością przez Internet.

Instalacja Pogoplug ogranicza się do podłączenia urządzenia do routera i dysku twardego, a następnie aktywowania usługi online. Nie ma potrzeby zmiany ustawień sieciowych ani zapory sieciowej. Do Pogoplug można podłączyć nawet 4 zewnętrzne dyski twarde USB jednocześnie. Liczbę tę można powiększyć jeszcze bardziej za pomocą huba USB. Dostęp do wszystkich dysków podłączonych do Pogoplug możliwy jest z poziomu każdej popularnej przeglądarki internetowej. Z urządzenia można korzystać jak ze zwykłego dysku twardego, zamontowanego w komputerze. Aby bezpiecznie zalogować się do swoich zasobów, wystarczy tylko adres e-mail i hasło. Materiały przechowywane na dysku są osiągalne z każdego miejsca, w którym jest dostęp do Internetu.

Co najważniejsze, korzystanie z Pogoplug jest całkowicie darmowe, nie jest obarczone miesięcznym abonamentem, ani innymi opłatami.

Pogoplug umożliwia odtwarzanie plików wideo z kamer oraz telefonów komórkowych. Kompatybilne jest z Iphonem, Ipadem , telefonami lub tabletami z systemem operacyjnym Android. Posiada możliwość integracji z serwisami społecznościowymi oraz automatycznego powiadamiania znajomych o udostępnieniu nowych materiałów.

Urządzenie do nabycia w C4i/ Signo występuje w dwóch wersjach, PogoPlug oraz PogoPlug Biznes.

Link do strony producenta

Obecnie producent umożliwia ściągnięcie bezpłatnego oprogramowania umożliwiającego funkcję Pogoplug bezpośrednio na komputerze Użytkownika bez konieczności zakupu urządzenia Pogoplug. Płatna jest wersja Premium służąca do streamingu wideo w sieci Ethernet.

Funkcjonalność oprogramowania i hardwaru PogoPlug przedstawia tabela :

-załącznik.

Specyfikacja techniczna:

Zasilanie: 100-240V, 50/60Hz

Podłączenie dysków: USB 2.0

Obsługiwane systemy plików: NTFS, FAT32, Mac OS Extended Journaled i non Journaled (HFS+), EXT-2/EXT-3

Połączenie sieciowe: Gigabit Ethernet

Obsługiwane przeglądarki internetowe: Safari, Firefox 3, IE 7, IE 8, Chrome

Obsługiwane systemy operacyjne: MS Windows XP, Vista, Windows 7, Mac OS X 10.4 i wyższy (Intel i PowerPC), Linux

Cena PogoPlug 429 zł brutto, PogoPlug Biznes 1060 zł brutto

O firmie:

Signo Distribution Polska Sp. z o.o. to część międzynarodowej grupy SIGNO, dystrybutora odtwarzaczy sieciowych oraz urządzeń storage, zajmująca się wyłącznie sprzedażą hurtową. Signo Distribution jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek REVO, Drobo, firmy Data Robotics oraz Woxter. W ofercie posiada również urządzenia firm Dvico, Onnto i Cideko.

Więcej informacji:

Tomasz Trzaskalski

Tel. 22 486 44 24

Źródło: Signo Distribution Polska

http://www.4press.pl/index.php?p=12213

Similar Posts