Wiadomości Branżowe

Poznaliśmy zwycięzców konkursu plastycznego dla małych pacjentów „Sport to zdrowie”

Teaser

Mali pacjenci z 57 szpitali z całej Polski przygotowali prace na  VII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla szkół i świetlic przyszpitalnych, zorganizowany przez spółkę Magellan. Tegoroczny temat: "Sport to zdrowie” inspirował do stworzenia rysunków promujących aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Udział w konkursie to dla chorych dzieci możliwość zapomnienia choć na chwilę o trwającym leczeniu, a także szansa na zdobycie nagród dla oddziałów dziecięcych.

Pierwsze miejsce w tegorocznym konkursie plastycznym zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 w Zabrzu. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę o wartości 3.000 zł z przeznaczeniem na wyposażenie szkoły lub świetlicy przyszpitalnej.

Drugie miejsce i nagrodę o wartości 2.000 zł w postaci materiałów i pomocy edukacyjnych ułatwiających organizację czasu małym pacjentom otrzymało Centrum Leczenia Dzieci i Młodzieży w Zaborze.

W konkursie przyznana została również „Nagroda Publiczności” o wartości 2.000 zł, o której zdecydowali internauci głosujący na fanpage konkursu na portalu Facebook. Tegorocznym laureatem tej szczególnej nagrody został Szpital Wojewódzki Nr 2 w Rzeszowie.

Dwa konkursowe wyróżnienia zostały przyznane pracom przygotowanym przez małych pacjentów ze Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile oraz SP ZOZ im. dr K. Hołogi w Nowym Tomyślu.

Upominki otrzymają również mali pacjenci, którzy pracowali nad przygotowaniem nagrodzonych prac.

Wszystkie konkursowe prace można oglądać na www.facebook.com/nazdrowieusmiech

Konkurs plastyczny „Sport to zdrowie” przeprowadzony został w ramach programu „Na Zdrowie – Uśmiech”, prowadzonego przez Spółkę Magellan i mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia. Wybrane prace małych pacjentów zostaną przekazane na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także ozdobią karty kalendarza na 2015 rok.

 


dostarczył infoWire.pl
Źródło Magellan S.A.. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dla   #jest   #mali   #wielu