turystyka Wiadomości Branżowe

Polskie finały World Cyber Games coraz bliżej

Już 6 października br. w Multikinie w centrum handlowym Złote Tarasy odbędą się finały World Cyber Games Polska 2012. To prawdziwe święto dla wszystkich fanów gier komputerowych, a zwłaszcza takich tytułów jak Starcraft II, FIFA 2012, Warcraft III czy World Of Tanks. Eliminacje on-line ruszają 27 sierpnia!

World Cyber Games to międzynarodowy festiwal gier komputerowych, który skupia profesjonalnych graczy z całego świata. W tym roku w polskich finałach zawodnicy będą rywalizować grając w: FIFA 2012, najpopularniejszą grę sportową na świecie, strategie firmy Blizzard: StarCraft II i WarCraft III oraz w popularną grę multiplayer firmy WarGaming o nazwie World of Tanks. Eliminacje on-line do WCG Polska 2012 ruszą już 27 sierpnia i potrwają do 23 września.

Pierwsza edycja World Cyber Games odbyła się w 2000 roku w Seulu i od razu zaskarbiła sobie serca milionów fanów na całym świecie. WCG prowadzone jest przez International Cyber Marketing z Korei Południowej przy udziale firmy Samsung oraz południowokoreańskiego rządu. Polska reprezentacja pierwszy raz pojawiła się na wirtualnych igrzyskach olimpijskich w 2001 roku. Podczas światowych finałów WCG 2011, które odbyły się w Warszawie polska drużyna Frag eXecutors zajęła pierwsze miejsce i tym samym zdobyła nagrodę główną: 25 000 $.

Zwycięzcy finałowych rozgrywek w Warszawie polecą do Kushan w Chinach, gdzie będą reprezentować Polskę w światowych finałach WCG 2012. Do chińskiego miasta przyjedzie 5789 graczy z całego świata, a rozgrywki będzie śledzić ponad 9,5 miliona widzów.

Szczegóły na temat polskich finałów World Cyber Games 2012 dostępne są na stronie www.wcgpoland.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dzie   #kt   #Rzeczypospolitej Obojga Narod   #Sali Chor