turystyka Wiadomości Branżowe

Piotr Wierzbowski pokieruje „Reader’s Digest” i „Witaj w Podróży”

Piotr Wierzbowski w lipcu br. objął stanowisko redaktora naczelnego miesięcznika „Reader’s Digest” oraz dwumiesięcznika „Witaj w Podróży”. Zastąpił Annę Esden-Tempską, która zakończyła pracę w wydawnictwie.

Piotr Wierzbowski poprzednio pełnił funkcję wiceprezesa zarządu ds. wydawniczych w Grupie Wydawniczej BOOKMARK. W latach 2006-2011 był dyrektorem wydawniczym w MULTICO Oficynie Wydawniczej. Wcześniej zajmował stanowisko redaktora naczelnego Magazynu Turystycznego „Podróże” oraz „What Where When POLAND” (oba Wydawnictwo MURATOR). Jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego.

Miesięcznik Reader’s Digest” to najpopularniejszy magazyn na świecie, który co miesiąc trafia do ponad 60 milionów czytelników. Ukazuje się w 50 wydaniach i 20 językach. To magazyn o różnorodnej tematyce – od zdrowia, ekologii, po egzotyczne podróże i pasjonujące historie z życia.

„Witaj w Podróży” to dwumiesięcznik dla osób aktywnych, które chcą dzielić się z innymi tym, co w Polsce i na świecie kochają najbardziej. Magazyn zawiera artykuły dziennikarzy-podróżników, którzy pokazują nieznane zakątki świata i Polski, proponują ciekawe sposoby na spędzenie wolnego czasu, podpowiadają, dokąd warto pojechać i co zobaczyć. Na łamach magazynu o swoich ukochanych miejscach opowiadają również czytelnicy oraz znane osoby.

Wydawnictwo Reader’s Digest jest częścią The Reader’s Digest Association, Inc. (www.rd.com), międzynarodowego wydawnictwa, które jest liderem marketingu bezpośredniego i tworzy książki, nagrania muzyki, wideo i publikacje w internecie. Więcej informacji znaleźć można na stronie polskiej edycji www.digest.pl

Similar Posts