turystyka Wiadomości Branżowe

Pierwszy koncert konkursowy z cyklu „Otwarte Wtorki z NuPlays” już za nami

We wtorek, 15 stycznia, w warszawskiej Progresji odbył się pierwszy koncert konkursowy z cyklu „Otwarte Wtorki z NuPlays”. Decyzją jury do dalszego etapu przeszedł zespół Echo, publiczność natomiast wybrała zespół Dead Lantern. Kolejny

We wtorek, 15 stycznia, w warszawskiej Progresji odbył się pierwszy koncert konkursowy z cyklu „Otwarte Wtorki z NuPlays”. Decyzją jury do dalszego etapu przeszedł zespół Echo, publiczność natomiast wybrała zespół Dead Lantern. Kolejny koncert już 22 stycznia! 

O przejście do kolejnego etapu konkursu zmagały się 4 zespoły. Jury oceniało ich umiejętności w skali od 1 do 4. Najwięcej punktów zdobył zespół Echo, hard rockowy kwartet z energiczną wokalistką, który powstał nieco ponad rok temu ale na swoim koncie ma już zagranych kilkadziesiąt koncertów. Zespół składa się z muzyków, którzy nagradzani byli na przeglądach i festiwalach muzycznych w kraju i poza nim. Sami siebie określają jako, przede wszystkim, kapelę koncertową, która stawia na energię, improwizację i spontaniczność.

W głosowaniu publiczności zwyciężył zespół Dead Lantern, który tym samym również zakwalifikował się do drugiego etapu konkursu i będzie walczyć o główną nagrodę – profesjonalną sesję nagraniową. Zespół tworzy trzech młodych ludzi ze Szczecina, Olsztyna i Warszawy, których połączyła wspólna miłość do ciężkiego brzmienia. Swój styl grania określają jako brutal thrash metal z silnymi wpływami death'u i blacku. Zespół spodobał się również jury konkursu i zdobył niewiele mniej punktów niż zwycięskie Echo.

Podczas kolejnego koncertu, 22 stycznia, zagrają zespoły: Vernissage, Sound Park oraz Natalia i Papierosy.

Otwarte Wtorki z NuPlays

Cykl koncertowy „Otwarte Wtorki z NuPlays”, to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja, drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays – nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu „Otwarte Wtorki z NuPlays”, serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Więcej informacji o konkursie „Otwarte Wtorki z NuPlays” znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

***

O NuPlays

NuPlays to platforma do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości: z jednej strony doświadczania i kolekcjonowania muzyki, a z drugiej – tworzenia ekscytujących ofert. Po pierwsze, artyści mogą błyskawicznie tworzyć pakiety cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów: na przykład t-shirtów, aplikacji czy biletów. Po drugie, za każdy zakup operator platformy – NuPlays SA – nalicza punkty wymienialne na nagrody: sprzęt muzyczny, bilety na koncerty, wydawnictwa itd. Po trzecie, artyści w porozumieniu z NuPlays mogą obdarować swoich fanów Superofertami: spotkaniem w realu lub przez internet, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage itd.

W ten sposób muzyka oferowana w NuPlays różni się od tego, co fani mogą kupić w innych sklepach. Dzięki NuPlays artyści mogą być jeszcze bliżej swoich fanów, a odbiorcy muzyki – doświadczać przyjemności dziś już nieco zapomnianej, którą można porównać z dawnym poszukiwaniem i nabywaniem winylowych płyt.

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy