turystyka Wiadomości Branżowe

Otwarte Wtorki z NuPlays – pierwszy koncert konkursowy już 15 stycznia

We wtorek, 15 stycznia, w warszawskiej Progresji ruszą Otwarte Wtorki z NuPlays – cykl koncertów w nowej formie konkursowej. Klub Progresja, który już od 2008 roku zajmuje się promowaniem młodych zespołów na profesjonalnej scenie,

We wtorek, 15 stycznia, w warszawskiej Progresji ruszą Otwarte Wtorki z NuPlays – cykl koncertów w nowej formie konkursowej. Klub Progresja, który już od 2008 roku zajmuje się promowaniem młodych zespołów na profesjonalnej scenie, połączył siły z NuPlays.pl - nowym sklepem internetowym z muzyką - by wspólnie pomóc debiutantom postawić pierwsze kroki.

Cykl koncertowy Otwarte Wtorki z NuPlays, to nowy konkurs dla debiutantów i początkujących muzyków. Składa się z czterech etapów, w wyniku których wyłonione zostaną dwa zwycięskie zespoły. Pierwszy z nich, wytypowany przez jury, wygra profesjonalną, 7-dniową sesję nagraniową w Studiu Progresja. Drugi natomiast, wyłoniony na podstawie głosów publiczności, wystąpi na deskach Progresji przed wybraną gwiazdą. Im więcej znajomych i fanów zespołu przyjdzie na koncert, tym większa szansa na wygraną nagrody publiczności! Reakcja fanów pod sceną będzie również brana pod uwagę przy ocenie jury.

Materiał nagrany przez zwycięski zespół otrzyma wsparcie promocyjne NuPlays.pl – nowej platformy internetowej z muzyką pochodzącą zarówno od dużych wytwórni, jak i od całkowicie niezależnych artystów. W ramach konkursu Otwarte Wtorki z NuPlays, serwis, wspólnie z Klubem Progresja, chce znaleźć nowe talenty, dać szansę początkującym muzykom i umożliwić im nagranie profesjonalnego, autorskiego materiału.   

Na pierwszy ogień w muzycznym starciu 15 stycznia pójdą cztery zespoły: Zeucide, Rifftwalk, Echo i Dead Lantern.

Więcej informacji o konkursie Otwarte Wtorki z NuPlays znaleźć można na blogu NuPlays oraz na stronie Progresji.

Akcji patronuje portal Legalna Kultura.

Informacje o zespołach

Zeucide

We wrześniu 2010 r. zespół zadebiutował na Małej Scenie Bemowskiej i przebojem wszedł do finału tej imprezy. W styczniu 2011 r. wystąpił na WOŚP. W tym samym roku, podczas drugiej edycji MSB znalazł się w finałowej trójce. Zespół występował w warszawskich klubach: Karuzela, Kotły, Mroowsiko, Cafe Rock and Roll. „Zeucide to mieszanka wybuchowa stworzona przez 6 kumpli, których zjednała miłość do muzyki i ostrej zabawy. Naturalnym środowiskiem dla nas jest scena, równie ważne jak sam koncert jest celebrowanie go po zakończeniu.” – tak o sobie mówią członkowie zespołu.

myspace.com/zeucide

http://www.youtube.com/watch?v=gNIp6fmIJFY&feature=share&list=UUiHn20OOm-yXgUjKj5HdK6A

Rifftwalk

Zespół istnieje od października 2010 roku. Na początku 2011 roku nastąpiła kosmetyczna zmiana nazwy i zmiana składu, który, poza perkusją, utrzymuje się do dziś. Do tej pory nagrali 5 kawałków (War, Madhouse, Ulicę, Prayer i Screaming about You). Na co dzień grają w Artbemie – centrum kultury dzielnicy Bemowo, z którym współpracują już prawie dwa lata. Grali kilkakrotnie w szkołach, Artbemie i klubach.

http://www.youtube.com/user/rifftwalk

Dead Lantern

Szczecin, Olsztyn, Warszawa. Trzech gentlemanów z tych miast spotkało się w stolicy. Każdy z własną historią i doświadczeniami w innych zespołach. Połączyła ich wspólna miłość do ciężkich brzmień. Zespół powstał na początku maja 2012 roku. Już po pierwszych próbach praca zaczęła się układać i w czerwcu zagrali pierwszy wspólny koncert. Ich styl gry to brutal thrash metal z silnymi wpływami death'u i blacku.

http://www.youtube.com/watch?v=OoZbhEuG0p4

ECHO

To hard rockowy kwartet, istniejący dopiero od roku, ale mający już na koncie kilkadziesiąt koncertów w Warszawie i kilka poza stolicą. Zespół składa się z muzyków, którzy byli nagradzani na przeglądach, festiwalach w kraju i za granicą. Echo zostało wybrane głosami jury najlepszym zespołem na przeglądzie Mała Scena Bemowska 2012. Są przede wszystkim kapelą koncertową, stawiają na energię, improwizację i spontaniczność.

www.facebook.com/rockecho

Bilety na Otwarte Wtorki z NuPlays: 7 zł, dostępne przed koncertem w kasie Klubu Progresja.

Klub Progresja, ul. Kaliskiego 15A, Warszawa, godz. 19:00.           

www.progresja.com

***

O NuPlays

NuPlays to platforma do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości: z jednej strony doświadczania i kolekcjonowania muzyki, a z drugiej – tworzenia ekscytujących ofert. Po pierwsze, artyści mogą błyskawicznie tworzyć pakiety cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów: na przykład t-shirtów, aplikacji czy biletów. Po drugie, za każdy zakup operator platformy – NuPlays SA – nalicza punkty wymienialne na nagrody: sprzęt muzyczny, bilety na koncerty, wydawnictwa itd. Po trzecie, artyści w porozumieniu z NuPlays mogą obdarować swoich fanów Superofertami: spotkaniem w realu lub przez internet, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage itd.

W ten sposób muzyka oferowana w NuPlays różni się od tego, co fani mogą kupić w innych sklepach. Dzięki NuPlays artyści mogą być jeszcze bliżej swoich fanów, a odbiorcy muzyki – doświadczać przyjemności dziś już nieco zapomnianej, którą można porównać z dawnym poszukiwaniem i nabywaniem winylowych płyt.

 

We wtorek, 15 stycznia, w warszawskiej Progresji ruszą Otwarte Wtorki z NuPlays – cykl koncertów w nowej formie konkursowej. Klub Progresja, który już od 2008 roku zajmuje się promowaniem młodych zespołów na profesjonalnej scenie, połączył siły z NuPlays.pl - nowym sklepem internetowym z muzyką - by wspólnie pomóc debiutantom postawić pierwsze kroki.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy