Ciekawostki

Office Cool – stylowy design, wszechstronne zastosowanie i energooszczędne funkcje

NEC Display Solutions Europe zapowiada najnowszy model z linii Office Cool – MultiSync® EX231Wp. Monitor oferuje wysoką wydajność i jakość, minimalistyczne wzornictwo oraz ekologiczne funkcje.

NEC Display Solutions Europe zapowiada najnowszy model z linii Office Cool – MultiSync® EX231Wp. Monitor oferuje wysoką wydajność i jakość, minimalistyczne wzornictwo oraz ekologiczne funkcje. 23-calowy panoramiczny panel z podświetleniem LED wykorzystuje technologię PVA, co pozwoliło na stworzenie ultra kompaktowego i lekkiego monitora, przy jednoczesnym zapewnieniu wyjątkowej jakości obrazu z szerokimi kątami widzenia.

Dzięki głębokości obudowy zaledwie 16,4 mm – ponad dwukrotnie mniej niż w poprzednim modelu z serii – EX231Wp doskonale komponuje się z nowoczesnym wystrojem biurowym, a w razie potrzeby jest wygodny do przenoszenia. Przycisk quick-release umożliwia szybki demontaż stopy i pozwala w prosty sposób umocować monitor w opcjonalnej podstawie photo-frame. Ponadto wyjątkowo cienka ramka umożliwia nie tylko bezszwowe połączenia, ale również sprawia, że nowy model doskonale nadaje się do konfiguracji wielomonitorowych.

Oprócz obudowy Slim i niskiej wagi, EX231Wp oferuje wysoką rozdzielczość 1920×1080, kontrast dynamiczny 25000:1 (3000:1 standardowy), jasność 250cd/m2, co skutkuje wyraźnym tekstem, i doskonałym obrazem. Analogowe i cyfrowe złącza (włącznie z DisplayPort) oferują większą swobodę przy podłączaniu monitora.

Zgodnie z filozofią NEC „Green Vision”, seria MultiSync® EX oferuje wysoką wydajność przy wykorzystaniu mniejszej ilości materiałów potrzebnych do produkcji monitora i opakowania, mniejszej ilości szkodliwych substancji oraz przy zmniejszonych kosztach transportu. Innowacyjne funkcje takie jak: czujnik obecności użytkownika przed ekranem redukujący zużycie energii o 94% w przypadku braku aktywności, czujnik natężenia oświetlenia otoczenia, automatyczne dostosowanie jasności monitora do wyświetlanego kontentu oraz tryb pracy ECO ograniczają i tak już niskie zużycie energii. EX231Wp potrzebuje zaledwie 27W podczas pracy (15W w trybie ECO). To mniej, niż w przypadku porównywalnych produktów z panelem TN.

Minimalistyczne wzornictwo EX231Wp idealnie pasuje do nowoczesnego biura, co jest kluczowym założeniem serii Office Cool. Skupiliśmy się na uczynieniu monitora dominującą częścią otoczenia, co osiągnęliśmy poprzez prostotę projektu obudowy i bardzo wąską ramkę, ale bez kompromisów kosztem jakości czy funkcjonalności. Podświetlenie LED nie tylko pomogło stworzyć cieńszy, bardziej kompaktowy i lżejszy monitor, ale również pozwoliło na uzyskanie bardzo niskiego zużycia energii – mówi Birgit Sommerer, Product Line Manager for Commercial Displays w NEC Display Solutions Europe.

Nowoczesny MultiSync® EX231Wp został stworzony w celu ulepszenia środowiska biurowego, dając użytkownikom biznesowym większą funkcjonalność z możliwością konferencji sieciowych, prostych zastosowań Digital Signage, łatwość przenoszenia i prostego tworzenia konfiguracji wielomonitorowych.

Dostępność i gwarancja
MultiSync® Monitor EX231Wp będzie dostępny na rynku w lipcu br. Sugerowana cena detaliczna netto to 1235 zł. Każdy monitor w zestawie posiada zasilacz, płytę CD z instrukcją obsługi oraz kable: zasilający, DVI-DVI, DVI-VGA i USB. Monitor jest objęty standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12197

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy