Ciekawostki

Nowa jakość wśród odtwarzaczy – HiMedia 600B w ofercie C4i Realtek 1185

Odtwarzacz sieciowy HiMedia 600 B ze względu na zainstalowany procesor Realtek 1185D o taktowaniu 500 MHz jest jednym z najnowocześniejszych i najszybszych tego typu produktów

Odtwarzacz sieciowy HiMedia 600 B ze względu na zainstalowany procesor Realtek 1185D o taktowaniu 500 MHz jest jednym z najnowocześniejszych i najszybszych tego typu produktów na polskim rynku. Bezwentylatorowa konstrukcja z miejscem do montażu 3,5’ dysku twardego SATA, port USB 3.0, wyświetlacz typu VFD (fluoroscencyjny-próżniowy) na panelu czołowym, Gigabitowy Ethernet , obsługa 7.1 kanałowego HD -audio, zgodność z profilem Blu Ray 1.0 płyt i obrazów ISO, biblioteka mediów z funkcją wyszukiwania i porządkowania według kolejności, serwisy internetowe, w tym YouTube XL, oraz przeglądarka sieciowa Google, z możliwością pracy z myszą i klawiaturą czynią z HiMedia 600B najbardziej wszechstronny i poszukiwany obecnie player.

Ponadto HiMedia 600b oferuje wygodny dostęp do sieci P2P wykorzystując klienta BitTorent do pobierania plików. Kolejnym atutem są tutaj regularne aktualizacje oprogramowania zapewniane przez firmę HiMedia dopasowującą software urządzenia do potrzeb kreowanych przez klientów.

Nowością w wyposażeniu odtwarzaczy sieciowych oferowaną przez opisywany player jest port USB 3.0 pozwalający na transfer plików z szybkością do 5Gbps. Ponadto urządzenie wyposażone jest w Gigabit Ethernet umożliwiając transfer w sieci do 1,000 Mbps . Możliwa jest instalacja wewnętrznego dysku SATA, którego montaż dzięki technologii Flip-Top nie stanowi najmniejszego problemu. Urządzenie posiada dodatkowy zewnętrzny port SATA do którego można podłączyć np. odtwarzacz BD. Dysk można włączać i wyłączać z pilota co znacznie wydłuży czas pracy dysku i oszczędzi zużycie energii. Praktyczna funkcją jest możliwość obsługi urządzenia poprzez telefon komórkowy lub tablet wyposażony w system Apple iOS bądź android przy użyciu oprogramowania iMedia Share(android, iOS) lub eyecon

Na koniec warto dodać, iż odtwarzacz posiada prosty interfejs przyjazny użytkownikowi i odtwarza polskie znaki w napisach. Dzięki funkcji skanowania zawartości zasoby biblioteki mediów mogą być widoczne w postaci ściany okładek filmów czy płyt.

W ofercie Hi Media są odtwarzacze oparte na chipsecie Realtek 1185: 600A (bez wewnętrznego dysku twardego), 600B oraz 600C (z dyskiem ale bez wyświetlacza), a także odtwarzacze 560B-T oparte na chipsecie Realtek 1183 z tunerem DVB-T.

Cena odtwarzacza 600B w wersji z wbudowanym adapterem wifi to 649 złotych brutto, cena odtwarzaczy bez obsługi wifi to 599 zł brutto

Wyłącznym przedstawicielem producenta w Polsce i dystrybutorem odtwarzaczy Hi Media jest firma C4i : www.c4i.com.pl

O firmie:

C4i Consultants for Industry to firma dostarczająca najbardziej zaawansowane rozwiązania dla integratorów systemów audiowizualnych oraz dla nadawców radiowo telewizyjnych. Pomaga integratorom wybrać najlepsze rozwiązanie audio wideo spośród szerokiej palety rozwiązań : TV One, Extron Electronics, Kramer Electronics, Structured Cable Products, BlackMagic Design i innych.

http://www.4press.pl/index.php?p=12214

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy