turystyka Wiadomości Branżowe

Nieconocna Noc Muzeów z PZU

Już 18 maja br. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Jak co roku PZU, Mecenas Kultury Polskiej przygotował dla jej uczestników dodatkowe atrakcje.   Specjalne strefy PZU znajdować się będą w Zamku Królewskim w Warszawie (Arkady Kubickiego) oraz w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (Podchorążówka). Pomiędzy strefami zwiedzających
Teaser

Już 18 maja br. w Warszawie odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. Jak co roku PZU, Mecenas Kultury Polskiej przygotował dla jej uczestników dodatkowe atrakcje.  

Specjalne strefy PZU znajdować się będą w Zamku Królewskim w Warszawie (Arkady Kubickiego) oraz w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie (Podchorążówka). Pomiędzy strefami zwiedzających będą przewozić autobusy Nieconocnej Nocy Muzeów z PZU. Każdy uczestnik będzie mógł otrzymać niezwykły prezent – poduszkę z nadrukiem wybranego przez siebie dzieła – nie do spania, a do kontemplowania sztuki. Podobną poduszkę będzie można odebrać także w Krakowie w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.

W Łazienkach Królewskich o godz. 21.30 odbędzie się niezwykły koncert. Na scenie na wodzie, w samym sercu Łazienek Królewskich, przed Pałacem na Wyspie usłyszymy koncert „Nowa Warszawa”. Wystąpią w nim Stanisława Celińska, Royal String Quartet oraz 34-letni aranżer i pianista Bartłomiej Wąsik. Na koncercie będzie można usłyszeć szlagiery dawnej Warszawy, a także popularne piosenki autorstwa takich wykonawców jak Czesław Niemen, T.Love i Bajm. Wszystko to w nowatorskich aranżacjach, wyśpiewane hipnotycznym głosem Stanisławy Celińskiej.

Zwiedzający Arkady Kubickiego na warszawskiej Starówce będą mieli niepowtarzalną okazję do zapoznania się z wystawą pamiątek ubezpieczeniowych przygotowanych przez PZU. Motywem przewodnim ekspozycji jest rocznica 210-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. W 1803 roku król pruski Fryderyk Wilhelm III powołał Towarzystwo Ogniowe dla Miast w Prusach Południowych, które wprowadziło pierwsze ubezpieczenia dla Polaków. Wystawa nawiązuje do rocznicy tego wydarzenia.

W Arkadach Kubickiego podczas Nocy Muzeów można będzie obejrzeć zaprezentowane w nowoczesnej formie unikatowe dokumenty ubezpieczeniowe. Wśród cennych i wartych polecenia zbiorów warto wymienić stare polisy z początku instytucji ubezpieczeniowych, legitymacje, zdjęcia pracowników oddziałów, a także tabliczki agencji, pocztówki, nagrody i proporczyki. Ciekawymi eksponatami są również te „najświeższe” z okresu PRL, jak np. zdjęcia reklamowe, plakaty i inne, będące reliktami minionego systemu. Zbiory są częścią kolekcji należącej do Muzeum Ubezpieczeń w Oddziale PZU w Krakowie.

 

Grupa PZU

Grupa PZU to największa instytucja finansowa w Polsce i jedna z największych w naszej części Europy. W jej ramach działa już 27 spółek oraz oddziały zagraniczne na Litwie, Łotwie w Estonii oraz na Ukrainie. Grupa oferuje szeroki zakres usług ubezpieczeniowych. Co drugi ubezpieczający się Polak wybiera PZU. Zarządza również funduszami emerytalnymi, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi. Obecnie Grupa PZU zabezpiecza przyszłość finansową 12 milionów Polaków. Firma spełnia najwyższe standardy odpowiedzialnego i zrównoważonego zarządzania, co potwierdza obecność PZU w składzie Indeksu RESPECT - indeksu spółek odpowiedzialnych społecznie na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Prowadzone na szeroką skalę działania w czterech obszarach: bezpieczeństwo, edukacja, zdrowie i kultura są wyrazem dbałości firmy o jej interesariuszy. Za działania społecznie zaangażowane Grupa PZU zdobyła główną nagrodę w najnowszej edycji konkursu „Liderzy Filantropii” w kategorii firm, które przekazały najwięcej pieniędzy na cele społeczne.

< 241888" >
Źródło Grupa PZU. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy