turystyka

NEC Display Solutions przedstawia nowy 55″ monitor z ultra cienką ramką ekranu

NEC Display Solutions przedstawia nowy 55″ monitor z ultra cienką ramką ekranu Data wprowadzenia informacji: 2011-06-20 NEC Display Solutions zaprezentował MultiSync® X551UN, pierwszy monitor wielkoformatowy

NEC Display Solutions przedstawia nowy 55″ monitor z ultra cienką ramką ekranu

Data wprowadzenia informacji: 2011-06-20

NEC Display Solutions zaprezentował MultiSync® X551UN, pierwszy monitor wielkoformatowy Full HD z bezpośrednim podświetleniem diodami LED przeznaczony do budowy ścian wideo.

W technologii bezpośredniego podświetlenia LED, diody są umieszczone bezpośrednio za panelem, co gwarantuje równomierne podświetlenie całego ekranu. W połączeniu z ultra cienką ramką ekranu o szerokości 5,7 mm (odstęp pomiędzy dwoma ekranami w ścianie*) i wysoką rozdzielczością 1920×1080, użytkownicy otrzymują najbardziej przekonujące rozwiązanie do ścian wideo, jakie obecnie jest dostępne na rynku.

Odpowiedzieliśmy na potrzeby użytkowników i, w porównaniu z docenionym przez odbiorców modelem X462UN, jeszcze bardziej zmniejszyliśmy szerokość ramki ekranu, jednocześnie podnosząc rozdzielczość – mówi Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

Dodatkowo X551UN posiada funkcję automatycznego przydzielenia numeru ID, może pracować w pętli sygnału daisy chain poprzez złącza DVI (zintegrowany spliter) i DisplayPort (zintegrowany spliter), a ponadto można nim sterować za pomocą darmowego oprogramowania NEC. Aktualizacji firmware można dokonać poprzez sieć LAN, a monitory mogą wysyłać e-maile z alertami w mało prawdopodobnych, ale możliwych przypadkach takich, jak: brak sygnału, przegrzanie lub awaria podświetlenia.

Nowy monitor posiada również technologię NEC dual slot, pozwalającą na podłączenie komputerów SBC oraz innych kompatybilnych produktów zgodnych ze standardem NEC i nowym standardem NEC/Intel OPS bez potrzeby stosowania zewnętrznych urządzeń.

Wszystko to, w połączeniu z najlepszymi funkcjami z poprzednich modeli takimi jak: zaawansowana kontrola temperatury i wentylatorów, pojedynczy czujnik natężenia oświetlenia otoczenia kontrolujący całą ścianę wideo oraz zintegrowany splitter 10×10 z pamięcią wejściową sprawia, że NEC kontynuuje ustanawianie standardów na wymagających i rosnących rynkach retail signage, rentalowym i control room – dodaje Thorsten Prsybyl.

MultiSync X551UN dysponuje jasnością fabrycznie ustawioną na poziomie 500cd/m2, którą w razie potrzeby można zwiększyć do 700cd/m2. NEC oferuje także narzędzia do kalibracji – sensor i oprogramowanie, pozwalające na sprzętową kalibrację jednorodności koloru i podświetlenia na całej ścianie wideo – monitory wyposażone zostały w programowalną tablicę LUT o rozdzielczości 10 bit na każdy kanał R,G,B.

Podobnie, jak w przypadku innych swoich monitorów wielkoformatowych, NEC Display Solutions także i dla X551UN zapewnia szeroki wybór opcji instalacyjnych, a także zabezpieczający ramkę monitora zestaw Overframe Kit.

Dostępność i gwarancja
MultiSync® X551UN będzie dostępny na rynku w połowie lipca b.r. Sugerowana cena detaliczna netto nowego monitora to 31 699 zł. Każdy monitor w zestawie posiada kabel DVI-D, kabel mini-jack kabel zasilający, osłonę złączy oraz płytę CD z instrukcją obsługi. Monitor jest objęty standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

* szerokość ramki składowej pomiędzy dwoma ekranami w ścianie to 5,5 mm

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Jako japońska firma, NEC Corporation oraz jej pracownicy na całym świecie są głęboko poruszeni trzęsieniem ziemi i tsunami, jakie 11 marca 2011 roku nawiedziło północny region Japonii. Wszystkie oddziały korporacji oraz zależne spółki, w tym NEC Display Solutions Europe, czynią wysiłki by pozyskać fundusze w celu wsparcia pomocy humanitarnej i odbudowy dotkniętych tragedią społeczności.

Źródło: NEC Display Solutions
http://www.4press.pl/index.php?p=12195

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy