Ciekawostki

NEC Display Solutions modernizuje popularną serię monitorów wielkoformatowych MultiSync V

6 NEC Display Solutions zaprezentował kilka całkowicie zmodernizowanych modeli monitorów wielkoformatowych ze swojej popularnej serii MultiSync® V, ponownie wyznaczając nowe standardy w segmencie entry level.

6

NEC Display Solutions zaprezentował kilka całkowicie zmodernizowanych modeli monitorów wielkoformatowych ze swojej popularnej serii MultiSync® V, ponownie wyznaczając nowe standardy w segmencie entry level. Ponadto w serii V dodano nowe rozmiary ekranów: 55” i 65”.

Oprócz unikalnych funkcji z poprzednich modeli – takich, jak zarządzanie temperaturą i sterowanie zdalne poprzez sieć LAN – nowe monitory V422, V462, V551 i V651 są płytsze o 23 mm, posiadają wbudowane głośniki i dysponują możliwością pracy w pętli sygnałowej daisy chain poprzez DVI. Wszystkie nowe modele dysponują technologią dual slot, która pozwala na zamontowanie komputera SBC oraz innych opcjonalnych urządzeń zgodnych z obecnym standardem NEC oraz technologią NEC/Intel OPS bez konieczności stosowania urządzeń zewnętrznych.

Nowe monitory o rozmiarach, odpowiednio: 42”, 46”, 55” i 65” wyświetlają obraz Full HD, czyli w rozdzielczości 1920×1080 pikseli oraz jasności od 450cd/m2 do 500cd/m2. Oprócz różnych opcji połączeń analogowych, wszystkie cztery modele dysponują złączami in/out DVI-D (z HDCP), HDMI 1.3 oraz DisplayPort, dzięki czemu można doprowadzić sygnał z różnych źródeł. NEC oferuje również opcjonalne rozwiązanie do kalibracji, składające się z kalibratora i oprogramowania, pozwalające na ustawienie idealnego koloru i jasności, co jest niezbędne dla zapewnienia jak najwierniej odwzorowanego obrazu.

Nowa seria V podnosi poprzeczkę dla monitorów wielkoformatowych z segmentu entry-level i stanowi rozwiązanie dla użytkowników szukających sprzętu o dobrym stosunku jakości do ceny, a jednocześnie mających wysokie oczekiwania co do niezawodności i żywotności produktu – powiedział Thorsten Prsybyl, Product Line Manager Public Displays w NEC Display Solutions Europe.

Wraz z nowymi modelami, NEC Display Solutions zapewnia wszystkie opcje połączeniowe i zarządzania, których wymagają nasi klienci, dając im narzędzia, których potrzebują do efektywnej komunikacji z odbiorcami bez konieczności sięgania głęboko do kieszeni.

Dostępność i gwarancja
Jako pierwszy na rynku pojawi się flagowy model V651. Jego premierę przewidziano na koniec lipca br., a w sierpniu w sprzedaży znajdą się modele V422 oraz V462. Natomiast V551 będzie dostępny w IV kwartale 2011 roku. Sugerowane ceny detaliczne netto nowych modeli wynoszą odpowiednio: dla V422 – 3 036zł, dla V462 – 4 726zł oraz dla V651 – 22 437 zł. Każdy monitor w zestawie posiada przewód zasilający, płytę CD z instrukcją obsługi oraz kabel VGA. Oprogramowanie do zarządzania poprzez sieć LAN można pobrać bezpłatnie. Wszystkie monitory są objęte standardową, 3-letnią gwarancją (obejmującą również podświetlenie matrycy) obowiązującą w całej Europie.

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec-display-solutions.pl

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.

Więcej informacji można uzyskać na stronie: www.nec.com

Znak NEC jest prawnie chronionym znakiem towarowym firmy NEC Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wszelkie nazwy sprzętu i oprogramowania są nazwami własnymi i/lub zarejestrowanymi znakami towarowymi odpowiednich producentów. © 2011 NEC Corporation.

Źródło: NEC Display Solutions

http://www.4press.pl/index.php?p=12203

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy