turystyka

Najlepsze baseny termalne w Polsce, które rozgrzeją Cię tej zimy!

Najlepsze baseny termalne w Polsce, które rozgrzeją Cię tej zimy! Poznaj zestawienie 14 ośrodków termalnych w Polsce wraz z kosztem biletu wstępu i zakwaterowania. Copyright:

Najlepsze baseny termalne w Polsce,
które rozgrzeją Cię tej zimy!
Poznaj zestawienie 14 ośrodków termalnych w Polsce wraz z kosztem biletu wstępu i zakwaterowania.
Copyright: thinkstock

Berlin (https://www.hometogo.pl/), listopad 2018 r. – Choć na zewnątrz coraz zimniej, a wakacyjne eskapady pozostaną jedynie wspomnieniem na kilka kolejnych miesięcy, wciąż jest wiele sposobów, by przywołać ciepłe letnie wspomnienia. To doskonały moment, aby wybrać się do term, które nie tylko pozwolą się rozgrzać i przyjemnie zrelaksować, ale również wpłyną leczniczo na nasz organizm. Dodatkowo, jeśli weźmiemy pod uwagę piękne widoki jesiennych krajobrazów czy ośnieżonych gór, które można podziwiać z basenu termalnego, nie ma lepszego miejsca, by się odprężyć i naładować akumulatory.

Dlatego HomeToGo, największa porównywarka obiektów noclegowych, postanowiła zgłębić temat źródeł termalnych. Rozpoczęliśmy od pięknie zlokalizowanych term w Zakopanem, Białce Tatrzańskiej i Chochołowie, odkrywając 14 miejsc w całej Polsce, w których można zaznać relaksujących kąpieli w naturalnie gorących wodach geotermalnych. Zestawienie przygotowane przez HomeToGo prezentuje cenę biletu wstępu do term wraz z kosztem.

Najtańsze lokalizacje na wyjazd we dwoje
Najtańszym miejscem na weekendowy wypad do term w Polsce jest Grudziądz, gdzie za nocleg oraz bilety do lokalnej Geotermii zapłacimy 321 zł. Niewiele drożej będzie również w Termach Mszczonów (352 zł) oraz Basenach Mineralnych w Solcu-Zdroju (396 zł), które kuszą nie tylko basenami rekreacyjnymi z gorącą wodą termalną, ale również jedynym w Polsce gorącym basenem z silnie zmineralizowaną wodą solankowo-siarczkową o niesamowitych zdolnościach regeneracyjnych, przeciwzapalnych i detoksykujących.

Wyjątkowy relaks dla każdego
Jeśli jednak Solec-Zdrój nie jest nam po drodze, wciąż możemy wybierać spośród wielu miejsc rozsianych po całej Polsce. Aby połączyć niesamowity relaks w gorących termach z widokiem na górskie ośnieżone szczyty, warto rozważyć największy kompleks termalny w polskich górach, czyli Termy Chochołowskie, Termy Bania w Białce Tatrzańskiej, które dzięki podziałowi na strefę głośną i cichą pozwolą na niesamowite wyciszenie i odprężenie czy Termy Bukovina z 12 basenami termalnymi zlokalizowanymi u podnóża Tatr. W tych lokalizacjach za wypad dla dwojga należy zapłacić do 450 zł. Jeśli natomiast chcemy połączyć relaks ze zwiedzaniem warto wybrać Poznań. Nocleg oraz całodniowe karnety do Term Maltańskich dla dwóch osób to koszt średnio 466 zł.

Tutaj będzie najdrożej
Najdrożej będzie, jeśli zdecydujemy się na weekendowy wypad do Uniejowa, głównie ze względu na najwyższy w całej Polsce koszt zakupu całodziennego biletu wstępu. Łączny koszt noclegu oraz wejściówek dla 2 osób to 520 zł. Za tę cenę jednak odwiedzający mogą liczyć na masę atrakcji. Na spragnionych rozgrzewających wrażeń czekają baseny solankowo-uzdrowiskowe z hydromasażami i leżankami usytuowanymi w wodzie o temperaturze 35°C, jacuzzi, tężnia solankowa, łaźnie turecka i aromatyczna czy sanarium.
Basen Termalny Miejscowość Dzienny bilet wstępu Cena noclegu Łączny koszt
dla 2 osób
1 Geotermia Grudziądz Grudziądz 40 zł 241 zł 321 zł
2 Termy Mszczonów Mszczonów 32 zł 288 zł 352 zł
3 Baseny Mineralne Solec Zdrój Solec-Zdrój 98 zł 200 zł 396 zł
4 Termy Cieplickie Jelenia Góra 63 zł 287 zł 413 zł
5 Terma Szaflary Szaflary 65 zł 291 zł 421 zł
6 Terma Bukovina Bukowina Tatrzańska 79 zł 266 zł 424 zł
7 Aquapark Zakopane Zakopane 69 zł 299 zł 437 zł
8 Termy Warmińskie Lidzbark Warmiński 63 zł 322 zł 448 zł
9 Terma Bania Białka Tatrzańska 95 zł 260 zł 450 zł
10 Termy Chochołowskie Chochołów 79 zł 298 zł 456 zł
11 Termy Tarnowskie Tarnowo Podgórne 55 zł 347 zł 457 zł
12 Termy Maltańskie Poznań 59 zł 348 zł 466 zł
13 Termy Gorący Potok Szaflary 89 zł 291 zł 469 zł
14 Termy Uniejów Uniejów 130 zł 260 zł 520 zł

Bajkowe destynacje termalne w Europie
A jeśli marzy się Tobie bliższa lub dalsza weekendowa podróż, w Europie można znaleźć przepiękne miejsca, jak nie z tego świata. Prawdziwie sielankowa Toskania ze słynnymi Terme di Saturnia, to miejsce znane od czasów starożytnych Rzymian. Aby zaznać kąpieli termalnych w naturalnych zagłębieniach wypełnionych przez wulkaniczne wody o temperaturze 37,5°C, należy przeznaczyć przeciętnie około 700 zł, za nocleg oraz bilety dla 2 osób. Myśląc o podróży termalnej nie możemy zapomnieć o Budapeszcie, miastu słynącemu z basenów, term i łaźni tureckich, które powstały w XVI – XVII wieku i nadal są w użyciu. Dzień w Széchenyi Baths oraz nocleg to koszt średnio 550 zł. A na fanów nieziemskich miejsc czeka słynna islandzka Błękitna Laguna ze zmineralizowaną błękitną wodą, kontrastującą z zimnym wulkanicznym krajobrazem. Wyprawa na Islandię, jest jednak znacznie droższa, a koszt noclegu oraz wstępu do term dla dwóch osób jest trzykrotnie większy w porównaniu do Budapesztu i wynosi średnio 1432 zł.

Pełne zestawienie wraz z dodatkowymi informacjami dotyczącymi basenów termalnych w Europie wraz z metodologią znajduje się na: https://www.hometogo.pl/zakopane/#najlepsze-baseny-termalne

O HomeToGo
HomeToGo jest największą na świecie, niezależną porównywarką obiektów noclegowych. Za pomocą strony www.hometogo.pl łatwo i szybko porównasz ponad 15 milionów ofert w 200 krajach z ponad 300 portali noclegowych. Wygodne filtry wyszukiwania pozwalają na wybór zakwaterowania w najlepszej cenie i według indywidualnych preferencji każdego użytkownika. Rezerwacja odbywa się bezpośrednio
u dostawcy bez dodatkowych kosztów. HomeToGo zatrudnia ponad 150 pracowników, a strona jest aktywna w dwunastu krajach Europy, w Rosji, Australii, Meksyku, Brazylii oraz w USA.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy