turystyka Wiadomości Branżowe

Najlepsi z najlepszych zmierzą się 6 października podczas polskich finałów World Cyber Games 2012

6 października Warszawa zamieni się w gamingową stolicę Polski, do której zjadą najlepsi gracze z całego kraju. 40 zawodników będzie walczyć o 10 miejsc uprawniających do wyjazdu na finał kultowego już turnieju World Cyber Games 2012,

6 października Warszawa zamieni się w gamingową stolicę Polski, do której zjadą najlepsi gracze z całego kraju. 40 zawodników będzie walczyć o 10 miejsc uprawniających do wyjazdu na finał kultowego już turnieju World Cyber Games 2012, jaki odbędzie się w chińskim mieście Kunshan. Emocje podczas zawodów zapewnia firma Samsung, która jest sponsorem WCG 2012. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Już w najbliższą sobotę (6 października br.) w Multikinie w warszawskich Złotych Tarasach odbędzie się polski finał turnieju World Cyber Games 2012. Spośród ponad 1100 osób, które wzięły udział w eliminacjach on-line, finałowa 40 graczy będzie rywalizować w jednej z oficjalnych gier tegorocznych zawodów: FIFA 2012, StarCraft II, Warcraft III oraz World of Tanks. Tego dnia z pewnością nie zabraknie e-sportowych emocji, łez oraz wysokiego współczynnika APM (action per minute/akcja na minutę).

Jak co roku dla kibiców, którzy przyjdą 6 października do Multikina, organizatorzy przewidzieli szereg dodatkowych atrakcji. Z pewnością pozwolą one wszystkim poczuć prawdziwego ducha e-sportu. Każdy będzie mógł wziąć udział w licznych konkursach, w których do wygrania będą nagrody ufundowane przez firmę Samsung oraz partnerów WCG 2012. Cały turniej poprowadzi  Marcin Prokop, prywatnie wielki fan gier wideo.

Dodatkowo czekają nas dwa przedpremierowe pokazy gier: „Medal of Honor Warfighter” oraz „Need for Speed Most Wanted”.

W tegorocznych eliminacjach on-line do polskich finałów World Cyber Games wzięło udział ponad 1100 osób z całej Polski. Największą popularnością cieszyła się gra World of Tanks, w którą podczas eliminacji zagrało prawie 700 osób. Na drugim miejscu uplasowała się FIFA 2012, a dalsze pozycje zajęły Warcraft III i StarCraft II. 10 zwycięzców polskich eliminacji pojedzie do chińskiego miasta Kunshan, gdzie będą się mogli przekonać, na jakim są poziomie w porównaniu z najlepszymi zawodnikami z całego świata. Biorąc jednak pod uwagę niejednokrotne sukcesy naszych reprezentantów, z pewności możemy liczyć na medal w jednej z oficjalnych gier WCG 2012.

Partnerzy WCG 2012: X-kom.pl, Roccat, Multikino, Dice+, EA Sports, Red Bull, xbox.

Partnerami medialnymi polskich finałów World Cyber Games są:

- Hyper+

- Polskie Radio Czwórka

- NaszeMiasto.pl

- CD Action

- Gram.pl

Szczegóły na temat polskich finałów World Cyber Games 2012 są dostępne na stronie www.wcgpoland.pl.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy