turystyka Wiadomości Branżowe

Mozaiką w miasto: ROGALA wsparł krakowski street art

Firma ROGALA sponsorowała streetartową akcję ozdabiania ronda Mogilskiego w Krakowie. Jest to pierwsze tak duże przedsięwzięcie z „udziałem” mozaiki w Krakowie. Kamienne obrazy przedstawiają motywy z witraży Stanisława Wyspiańskiego, a efekty akcji można już podziwiać w przejściu pod rondem.

ROGALA wspiera Pracownię Lubosza Karwata od kilku lat: przekazuje kamień na targi i akcje edukacyjne w Kielcach i Krakowie. Tym razem Producent dostarczył w całości materiał na najbardziej spektakularną akcję artysty – „Wyspiański na Mogilskim”.

– Firma ROGALA przekazała kamień naturalny w rozmaitych, egzotycznych kolorach, które odpowiadają kolorom wyznaczonym przez projekt. Jednym słowem: w pełni zaspokoiła nasze zapotrzebowanie – opowiada ze śmiechem Lubosz Karwat.

Pomysł artysty na duże przedsięwzięcie plenerowe, które łączy w sobie możliwość twórczej ekspresji w mozaice, ideę odzyskiwania przestrzeni miejskiej oraz niesie wartość edukacyjną, wsparła wiceprzednicząca Rady Miejskiej Małgorzata Jantos. I tak oto na rondzie Mogilskim zakwitły kamienne kwiaty Wyspiańskiego. 

– Witraże Wyspiańskiego są jakby wprost skrojone na mozaikę. Motywy kwiatowe są delikatne, kolorowe i atrakcyjne. Co istotne, przypadkowemu przechodniowi łatwo będzie rozpoznać nawiązanie i inspirację do związanego z Krakowem artysty – podkreśla Lubosz Karwat.

– Cieszymy się, że nasze wsparcie przyczyniło się do tak pięknego efektu – mówi Kazimierz Rogala, właściciel firmy. – Dla nas to podwójna radość: nie tylko dlatego, że Kraków odzyskał piękny fragment miasta, ale także dlatego, że stało się to za przyczyną kamiennej mozaiki. Nie jest tajemnicą, że zależy nam na obecności kamienia w przestrzeni publicznej.

Firma ROGALA zajmuje się wydobyciem i obróbką kamienia już od 20 lat. Materiały sprowadza niemal z całego świata, zawsze z pewnych źródeł, w myśl idei Fair Trade. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #dekoder   #dekodery   #Demand   #korzysta   #MOOD   #netia   #Netia Player   #Netia Playerze   #poprzez   #powi   #Telewizji