turystyka Wiadomości Branżowe

Milion użytkowników miesięcznie, nowi prezenterzy i nowe programy – platforma ToSieWytnie.pl rośnie w siłę

Notująca ponad milion użytkowników miesięcznie* witryna ToSieWytnie.pl poszerza swój zespół i ofertę programową. Do ekipy serwisu dołączył m.in. Krzysztof „Dr.Yry” Radzimski, który poprowadzi cykl o sporcie na wesoło, a także

Notująca ponad milion użytkowników miesięcznie* witryna ToSieWytnie.pl poszerza swój zespół i ofertę programową. Do ekipy serwisu dołączył m.in. Krzysztof „Dr.Yry” Radzimski, który poprowadzi cykl o sporcie na wesoło, a także siostry Zaboroś – najpopularniejsze polskie bliźniaczki, które przygotują autorskiego vloga.

ToSieWytnie.pl, popularny serwis wideo, będący połączeniem telewizji internetowej z hostingiem, w którym tylko wybrani twórcy (po weryfikacji materiałów pod względem praw autorskich) otrzymują status partnerski i prawo publikacji swoich produkcji w obrębie wydzielonego kanału, wprowadza szereg nowości. Zimowo-wiosenna odsłona serwisu, działającego pod hasłem „tego nie zobaczysz w telewizji!”, to m.in. nowe programy i nowi prowadzący.

Do zespołu dołączył Krzysztof „Dr.Yry” Radzimski, muzyk znany m.in. ze współpracy z Kazikiem Staszewskim oraz założyciel takich zespołów jak TPN25 i El Doopa. Artysta znany jest także z gościnnych występów aktorskich w filmach GIT Produkcji i dawnego Z.F.Skurcz. W serwisie ToSieWytnie.pl poprowadzi groteskową serię Babol, w której zaprezentuje ciekawostki sportowe z nieco innej perspektywy – na wesoło, m.in będzie telefonował do instytucji sportowych i mało znanych klubów piłkarskich.

Z kolei najpopularniejsze polskie siostry bliźniaczki, które gościły m.in. na okładce pisma CKM – Anita i Edyta Zaboroś, znane również jako „Aniołki Napieralskiego", a obecnie wokalistki zespołu 2sisters, poprowadzą swojego autorskiego video-bloga. Ujawnią w nim pikantne wątki oraz najzabawniejsze sytuacje ze swojego prywatnego życia.

Współpracę z platformą rozpoczął również twórca i performer występujący pod pseudonimem CyberMarian – autor słynnych filmików, upozorowanych na hollywoodzkie trailery. To także twórca klipów, prezentujących polskobrzmiące wyrażenia w zagranicznych filmach. Jeden z jego materiałów, stał się 3. najpopularniejszym filmem na polskim youtube.com w 2011 roku.

Ponadto, z serwisem współpracuje wielu znanych polskich twórców. Grzegorz „Dakann” Barański prowadzi najpopularniejszy program internetowy w Polsce, czyli [email protected] – sieciowy donosiciel oraz serial Piątek the series. Komediowe postacie Kostka i Stanka, czyli braci Kwas pojawiają się z kolei w ramach serii Deja vu i Ślepa Kliszka oraz odświeżonego ostatnio cyklu Uliczny Kombajn. Na antenie ToSieWytnie.pl pojawiają się też Łukasz Jedynasty – twórca cyklu Gotuj z Shebenem i wchodzącej wiosną do kin studyjnych komedii „Twoja Stara. Baśń” Z kolei Burzę bluzgów tworzą sopocki raper Pepe Ksc i znany poeta Flaszka.

W zimowo-wiosennej odsłonie projektu pojawi się kilka nowych serii, m.in. Baloony Show, w którym gościć będą najpopularniejsi polscy twórcy internetowego wideo oraz sieciowi „celebryci”. Zadebiutuje również serial Piątek z PanKacem – parodia znanej komedii z czasów PRL. Z kolei Koreanka Jenny Kim, znana z serii Pixel, poprowadzi nowy program, w którym z ukrytej kamery będzie przepytywała Polaków, sprawdzając ich znajomość języków obcych. Lifting przejdzie również popularna seria Sekswizja, w której testowane są pomysły na podrywanie kobiet przesyłane przez widzów.

Warto wspomnieć też o ciekawym i wyróżniającym projekt zabiegu scenariuszowym, czyli „crossowaniu się” obsady na wizji. Prezenterzy występują często w zastępstwie kolegów lub pojawiają się wspólnie przed kamerą – tłumaczy Łukasz Skalik, twórca platformy i dodaje – Przykładem takiej produkcji jest serial Wycięci, który pokazuje pracę ekipy serwisu „od środka”. W ten sposób na wizji spotykają się i konfrontują wszystkie osoby z ekipy.

Podobny zabieg ma miejsce w przypadku innych serii. Pollywood to żartobliwe wywiady z osobowościami polskiego show-biznesu, a Decybelnik prezentuje covery znanych piosenek, śpiewanych z tekstami członków ekipy.

Więcej o ToSieWytnie.pl:

Platforma produkcji filmowych – ToSieWytnie.pl to najbardziej utytułowany za granicą serwis w historii polskiego Internetu ('Official Honoree' na Webby Awards 2010 w kategorii 'Self-promotion', 'Best in Class' na Interactive Media Awards 2010 w kategorii 'Entertainment', Content360 'Top Finalist' na MIPTV2010). ToSieWytnie.pl nagrodzono również w piątej edycji Webstarfestivalu – konkursu na najlepsze strony WWW i kreacje polskiego Internetu. Serwis otrzymał statuetkę Webstara Akademii Internetu w prestiżowej kategorii "Strona Roku 2009: Nowa Strona WWW". Platformę doceniają również internauci. Od początku funkcjonowania serwis rejestruje średnio ponad milion realnych użytkowników miesięcznie, osiągając rekordową oglądalność półtora miliona real users w styczniu 2011 roku (źródło: Magapanel PBI/Gemius). Ponadto produkcje serwisu emitowane w obrębie kanałów partnerskich platformy YouTube.com obejrzane zostały blisko 12 000 000 razy, rejestrując 18 000 subskrybcji. Oficjalny fanpage serwisu na Facebook notuje 77 500 fanów i zajmuje 24 pozycję wśród polskich mediów obecnych w tym obszarze (źródło: socialbakers.com)

Linki:

ToSieWytnie.pl – strona serwisu

http://tosiewytnie.wp.tv – kanał na WP.TV

http://youtube.com/tosiewytnie - kanał partnerski na Youtube.com

http://facebook.com/tosiewytnie - fanpage serwisu na Facebook.com

 

Demo:

[youtube.com] http://youtu.be/w1xCcS9htiY

[tosiewytnie.pl] http://demo.tosiewytnie.pl/i,Demo,vid,32246,index.html

 

*za: Megapanel PBI/ Gemius, listopad 2011

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy