turystyka

Lazurowe Wybrzeże i Prowansja

To właśnie tu bywa najwięcej turystów. Dlaczego? Ponieważ warto tu przyjechać, i to nie tylko ze względu na piękną nazwę tego miejsca. Południe Francji jest najbardziej popularnym miejscem do odwiedzin. Ludzie przyjeżdżają to do kurortów na Riwierze i na plaże. Turystyka kwitnie tu jak kwiaty na wiosnę lub w środku lata. Dużą rolę odgrywa tu Nicea i Montpellier, ale za to Korsyka zachowuje naturalne piękno. Tylko ona.

azurowe Wybrzeże  Lzurowe Wybrzeże

Na Lazurowe Wybrzeże przyjeżdża się wypocząć, powylegiwać na plażach, ale też można spędzić tu czas aktywnie, w zależności od tego, co kot lubi. Jeśli sporty wodne, to owszem, jest na czym. A chodzenia i zwiedzania też nie może zabraknąć.

Możemy udać się np. na prowansalski targ. Można podziwiać na nim kolorowe warzywa, które pięknie wyglądają: papryka, pomidory, bakłażany, dynie i szparagi oraz … Melony Cavaillon. One z kolei cudownie pachną. Jesienią i w zimie na straganach są grzyby, boćwina, karczochy hiszpańskie, pigwa, dynie, włoskie orzechy, koper, czarne oliwki.

Jeśli chodzi o specjały kulinarne, to bardzo charakterystyczna jest na prowansalskim wybrzeżu zupa rybna, np.: bouillabaisse czy gulasz czosnkowy – bourrida. Najpopularniejszym mięsem jest młoda baranina.

W Langwedocji-Roussillonie wcześnie dojrzewają brzoskwinie, czereśnie i morele. Tu można też kupić tanie wina, które są bardzo dobre i przeróżne owoce. Jest tu również wiele winnic, które produkują wina kategorii vin de table.

Francja to kraj który warto odwiedzić jadąc samochodem, ale także bardzo rozwinięta jest t kultura jazdy na rowerze. Licznymi ścieżkami rowerowymi można przemieszczać się z miejsca na miejsce, nawet wśród pól i winnic. Są tu nawet takie szlaki, po których jeżdżą tylko rowerzyści. Oczywiście, istnieje rozbudowana siatka miejsc, gdzie można wypożyczyć rowery. Możesz pożyczyć je np. na południu Francji a oddać w zupełnie innym miejscu. Jest to bardzo wygodne, ponieważ możesz drogę powrotną zaplanować zupełnie innym środkiem lokomocji, nawet pociągiem czy autobusem.
Ta siatka ścieżek rowerowych ma różne trasy i szlaki. Są one o różnej długości. Można wybrać się trasą, którą przejazd zajmuje tylko jeden dzień, ale można też wybrać taką, którą jedzie się tydzień, po kilka godzin każdego dnia. Po drodze można nocować w pensjonatach czy hotelikach oraz innych, wyznaczonych do tego miejsca, nawet w swoim namiocie. Trasy bywają różnorodne, i w zależności od potrzeb można wybrać się taką, która wiedzie wzdłuż plaż lub taką, która prowadzi pośród winnic czy pól i lasów. Zastanów się więc, jaki środek lokomocji wybierzesz na podróż po tej pięknej krainie.
Ika

hastagi na stronie:

#prowansja ciekawostki #Lazurowe wybrzeże ciekawostki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: ##święta #BożeNarodzenie #wigilja   #Boże Narodzenie   #święta   #wigilja