Ciekawostki społeczność

Kontakt z bliskimi a odległość

Przeprowadzka do innego kraju jest dużym stresem, a spotęgowana jest jeszcze tym, że tracimy kontakt z rodziną. Jeśli wyjeżdża cała rodzina, czyli mama, tata i dzieci, sytuacja jest o wiele łatwiejsza, ponieważ najbliższych mamy ze sobą.

W kraju pozostają inni, np. rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, jeśli mamy jeszcze dziadków. Jednak nasz wyjazd nie musi oznaczać przerwania kontaktu z nimi. Nie musimy nawet pisać listów, chyba, ze ktoś z naszych bliskich nie korzysta z poczty elektronicznej, i woli pisać listy oraz je dostawać.

Jeśli jednak wszyscy korzystają z internetu, to najprostszym sposobem kontaktu są emaile. Można je pisać w dowolnych ilościach, ile nam tylko czasu na to wystarczy. Dobra formą kontaktu z bliskimi, którzy pozostali w kraju, są rozmowy telefoniczne lub rozmowy za pomocą komunikatora internetowego. Można wtedy rozmawiać, ale tez widzieć osobę, z która się rozmawia, jeśli mamy kamerę internetową. Jeszcze inna formą kontaktu z bliskimi, jaką zaobserwowałam na podstawie znajomych, którzy wyjechali z kraju, jest kontakt za pomocą portali społecznościowych. Osoby te umieszczają tam swoje zdjęcia, zdjęcia dzieci itd., i przez to też utrzymują kontakt z rodziną, która ogląda zdjęcia. Jedyny minus tego jest taki, że inni też te zdjęcia widzą, lub czytają komentarze. Zapewne w zależności od portalu, można ustalić na pewno jakieś ograniczenia prywatności, kiedy to dostępne do naszych danych, oraz do zdjęć i komentarzy, będą miały tylko wybrane przez nas osoby, którym podamy hasło.

Jednak uważam, że o wiele bezpieczniejsze jest pisanie prywatnych maili, wraz z wysyłaniem zdjęć na prywatne skrzynki osób z rodziny, niż umieszczanie zdjęć w ogólnym miejscu, gdzie dostęp może mieć każdy.

Kontakt z bliskimi jest bardzo ważny, zwłaszcza, że dana osoba czy dana rodzina nie ma jeszcze żadnych relacji z otoczeniem. Nawet, jeśli je już ma, to i tak nie ma co porównywać tych relacji do relacji rodzinnych lub innych znajomych z kraju.
mks

Similar Posts