Wiadomości Branżowe

Konkurs literacki Chomikuj.pl rozstrzygnięty. Autorzy zgłosili ponad 1500 prac

Konkurs literacki w serwisie Chomikuj.pl dobiegł końca. Spośród niemal 1500 nadesłanych prac wybrano cztery najlepsze. Zostały one wydane w formie ebooków i od 15 października można je kupić poprzez Platformę Wydawców Chomikuj.pl. Poza publikacją i sprzedażą utworów, zwycięzcy mogą liczyć także na szeroką promocję swoich dzieł w serwisach INTERIA.pl oraz
Teaser

Konkurs literacki w serwisie Chomikuj.pl dobiegł końca. Spośród niemal 1500 nadesłanych prac wybrano cztery najlepsze. Zostały one wydane w formie ebooków i od 15 października można je kupić poprzez Platformę Wydawców Chomikuj.pl. Poza publikacją i sprzedażą utworów, zwycięzcy mogą liczyć także na szeroką promocję swoich dzieł w serwisach INTERIA.pl oraz Chomikuj.pl

Konkurs literacki Chomikuj.pl, do którego zgłoszono prawie półtora tysiąca prac, wygrała Marta Runowska opowiadaniem pt. „Akordeonista”. Na co dzień pracuje jako lektor języków obcych i tłumacz oraz prowadzi Ośrodek Kształcenia Umysłu. Jak tłumaczy laureatka: „Inspiracją do napisania opowiadania była postać współlokatora, który grał na akordeonie i posiadał charakterystyczny futerał”.

Drugie miejsce zajęła Magdalena Szychulska, studentka filologii angielskiej, pisząca pod pseudonimem M.A. Son, która zgłosiła do konkursu opowiadanie pt. „Przepraszam, chyba depcze mi pan ciało”. „Starałam się w sposób niekonwencjonalny podejść do tematu śmierci, który w opowiadaniu okraszony jest odrobiną ironii i cynizmu, nieco prześmiewczy, pośrednio zainspirowany rozważaniami Bridget Jones” – wyjaśnia autorka. Trzecie miejsce zajęły ex aequo dwie osoby. Jolanta Bartoś i jej opowiadanie pt. „Hipnoza” oraz Artur Szczęch, student Politechniki Wrocławskiej, który zgłosił opowiadanie „80 Miliamperów”.

Nagroda główna i wybór jury

Zwycięskie opowiadania w formie ebooków są już dostępne w sprzedaży w Platformie Wydawców, która umożliwia autorom i wydawcom dystrybucję treści wśród użytkowników Chomikuj.pl. Można tam także zapoznać się z krótkimi fragmentami utworów. Poza publikacją i sprzedażą, opowiadania laureatów będą także promowane w serwisie INTERIA.pl oraz Chomikuj.pl.

Zwycięzców wyłoniło jury na podstawie głosów użytkowników, popularności pracy oraz własnej oceny. W jury konkursu zasiadała znana blogerka – Katarzyna Czajka, autorka bloga Zwierz Popkulturalny. W konkursie wzięły udział tylko prace debiutujących autorów. Wiele spośród zgłoszonych prac spotkało się z żywym odbiorem czytelników – użytkownicy Chomikuj.pl aktywnie komentowali i głosowali na swoich faworytów.

Nasz konkurs udowodnia, że internet wcale nie zabija literatury. Wręcz przeciwnie, daje jej nowe, ogromne możliwości rozwoju. Dziś twórcą może być każdy. Barierą nie jest ani wiek, ani miejsce zamieszkania” – mówi Piotr Hałasiewicz, członek zarządu operatora serwisu Chomikuj.pl.

Więcej informacji o konkursie jest dostępnych tutaj: http://chomikuj.pl/konkurs_literacki/wyniki

 

Źródło NET-opowiadanie - Konkurs literacki. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy