Z Polski

Koniec „Magdy M.”

Dnia 24 kwietnia 2007 roku oficjalnie zakończono zdjęcia na planie filmowym do najpopularniejszego polskiego serialu emitowanego przez stację TVN – „Magdy M.”. Była to czwarta,

Dnia 24 kwietnia 2007 roku oficjalnie zakończono zdjęcia na planie filmowym do najpopularniejszego polskiego serialu emitowanego przez stację TVN – „Magdy M.”. Była to czwarta, i jak mówią twórcy, ostatnia seria perypetii głównej bohaterki oraz jej przyjaciół. Chociaż kto wie? Wcześniej zapewniali, iż skończy się na trzeciej serii, a tymczasem nastąpiła kolejna. Im serial trwa dłużej, tym bardziej staje się kontrowersyjny.

Koniec „Magdy M.”

Posiada zatem wierną rzeszę fanów, którzy z ogromną chęcią kupują książki oraz płyty ze ścieżką dźwiękową produkcji. Ale są też tacy, i takich można spotkać chyba najwięcej choćby w Internecie, gdy umieszczają różnego rodzaju komentarze na różnych portalach, którzy krytykują serial przede wszystkim za jego banalność. Widzowie ci zarzucają twórcom, że wykreowali Joannę Brodzik, którą wszyscy pamiętają jako żywiołową dziewczynę z „Kasi i Tomka” na zupełnie inną osobę – w „Magdzie M.” jest zatem sztywna, sztuczna, monotonna i jednym słowem – nudna. Jej głównym problemem to to, którego mężczyznę wybrać, choć doskonale wie, którego kocha. Ludzi tych drażni również sielankowość życia bohaterów w zestawieniu z naszymi polskimi realiami, a więc – wszyscy są bogaci, mają swoje mieszkania, samochody i o pieniądze się w ogóle nie martwią. Oprócz tego w ostatnich odcinkach można zauważyć, że cała uwaga wszystkich osób skupiła się wyłącznie na tym: kogo wybierze Magda? Największe rekordy bije w tym względzie Mariola (Kasia Bujakiewicz), która żyć nie daje Piotrowi (Paweł Małaszyński), wciąż wygarniając mu, „jak mógł to zrobić Magdzie”, „gdyby nie wyjechał, już wzięliby ślub”, i tak dalej. Istnieje też pewna grupa osób, która ceni serial właśnie za to, że jest taki lekki, co innych doprowadza akurat do białej gorączki, oraz za to, że przekazuje pozytywne wartości, jak: przyjaźń, dom, rodzina, miłość. Ale – o gustach się nie dyskutuje.
Marta Akuszewska

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy