turystyka Wiadomości Branżowe

Komiksy i superbohater ATLASA

Październik w Łodzi należy do komiksu. To czas spotkań, wystaw, ale też premier nowych postaci, które mają szansę zawładnąć masową wyobraźnią – jedna z nich należy do największego polskiego producenta chemii budowlanej, firmy

Październik w Łodzi należy do komiksu. To czas spotkań, wystaw, ale też premier nowych postaci, które mają szansę zawładnąć masową wyobraźnią – jedna z nich należy do największego polskiego producenta chemii budowlanej, firmy ATLAS.

Tradycyjnie już podczas pierwszego weekendu odbył się 23. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. ATLAS był głównym sponsorem tego kolorowego i wielokulturowego przedsięwzięcia. Festiwal, którego pierwszym zwiastunem był Międzygalaktyczny Dzień Publicznego Czytania Komiksu, od początku zapowiadał się jako wyjątkowo spektakularne przedsięwzięcie ze względu na obecność wielu wybitnych artystów z całego świata. Do śmietanki festiwalowej należeli: ilustrator i rysownik Dave McKean z Wielkiej Brytanii (znany m.in. z jednego z najsłynniejszych komiksów o Batmanie – Azyl Arkham), Simon Bisley (autor komiksu Batman/Judge Dredd: Sąd nad Gotham) oraz wielu znakomitych polskich artystów (Przemysław Truściński, Marcin Podolec czy Agata Wawryniuk).

ATLAS, oprócz finansowego wsparcia, bawił dzieci w specjalnej strefie, w której można było poznać firmowego superbohatera, wziąć udział w konkursach i wygrać ciekawe nagrody. Superbohater pojawił się po raz pierwszy właśnie podczas MFKiG i cieszył się dużym zainteresowaniem: wszędzie widać było balony z wizerunkiem bohatera, kolorowanki i kartonowe standy, przy których dzieci robiły sobie zdjęcia. Nowa postać – Atlas, nie mógł wybrać lepszego momentu na pojawienie się w mieście.

Fachowiec i superbohater w jednym: myślę, że to trafiona konwencja promocji produktów ATLASA – mówi Adam Radoń, dyrektor MFKiG – chcemy wspólnie rozwinąć tę koncepcję, ponieważ ma ona zadatki na stworzenie komiksowej postaci z krwi i kości. Mamy nadzieję, że superbohater ATLASA zostanie z nami przez następne lata.

Festiwal stał się również okazją do wyróżnienia osób związanych z magazynami „Fantastyka” i „Nowa Fantastyka”, które w tym roku obchodzą 30 urodziny. Podczas uroczystej Gali w Wytwórni zostały wręczone nagrody im. Papcia Chmiela, dla najlepszego polskiego wydawcy oraz albumu, a także narody  w konkursie na Krótką Formę Komiksową, w którym pierwsze miejsce przyznano Dennisowi Wojdzie (scenariusz) i Sebastianowi Skroboli (grafika) za pracę pt. „Ghost Kids: the ribbon”, a także Grand Prix Konkursu Pawłowi Piechnikowi (scenariusz i grafika) za pracę pt. „Link”. Nagrody dla młodych twórców komiksu miał przyjemność wręczać Jacek Michalak, wiceprezes zarządu ds. rozwoju ATLAS.

A to już wiesz?  Wojownicy połamanego beatu pierwszy raz w Łodzi. 09.02.2013 Break Me With Stanton Warriors w Klubie Scenografia

 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy