Wiadomości Branżowe

Komiks.wp.pl

Czytelny layout, obszerne artykuły tematyczne oraz Komiksowe Kwestionariusze, czyli całkowicie nowy komiks.wp.pl. Serwis
Teaser

Czytelny layout, obszerne artykuły tematyczne oraz Komiksowe Kwestionariusze, czyli całkowicie nowy komiks.wp.pl.

Serwis komiks.wp.pl to nowoczesna odsłona Komiksomanii – najpopularniejszego polskiego serwisu o tej tematyce.

Witryna w nowej wersji to istne kompendium wiedzy na temat współczesnego komiksu. Znalazły się tu m.in. obszerne opracowania dotyczące najnowszych wydań albumów, ich profesjonalne recenzje, wiadomości oraz wyjątkowe wywiady z artystami z Polski i z zagranicy. Tematyka serwisu nie ogranicza się jednak tylko do komiksu. Redaktorzy serwisu wychodzą do masowego czytelnika także z szerszą propozycją tematów popkulturowych. Komiks.wp.pl pełen jest więc przeróżnych rankingów i zestawień, a świat komiksu przeplata się tu ze światem filmu, gier wideo oraz seriali telewizyjnych. Na witrynie dostępne są bazy komiksów i ich autorów.

Nowością są Komiksowe Kwestionariusze (K2), w których co tydzień publikowane są sylwetki polskich twórców. Do tej pory na 10 pytań, dotyczących sfery zawodowej i prywatnej, odpowiedzieli Daniel Chmielewski (scenarzysta, autor, rysownik), Agata Wawryniuk (rysownik, scenarzysta) i Olga Wróbel (rysownik i scenarzysta).

W nowej odsłonie serwisu artykuły prezentowane są w bardziej rozbudowanej niż do tej pory formie. Wzbogacają je liczne zdjęcia, uzupełniają dodatkowe, tematycznie z nimi powiązane, wiadomości oraz materiały graficzne. Często też, przy okazji ambitniejszych komiksów,  poruszane są poważniejsze problemy polityczne lub społeczne (ostatnio: prostytucja, postrzeganie Polski przez Żydów, stosunki Stanów Zjednoczonych z Bliskim Wschodem).

Komiks przeszedł metamorfozę praktycznie na każdej płaszczyźnie, ale z punktu widzenia czytelnika najbardziej zauważalna jest zmiana grafiki i układu strony – mówi Tomasz Łutowicz, kierownik projektu – Jego niezaprzeczalną zaletą oraz wyróżnikiem jest szczególna dbałość o aspekt user experience, czyli ergonomię korzystania z serwisu – dodaje.

Serwis posiada innowacyjne w skali polskich portali, dość eksperymentalne rozwiązania projektowe, takie jak jednokolumnowy układ artykułu. Z myślą o wygodnym przeszukiwaniu treści dodano opcję automatycznego „doładowywania” kolejnych materiałów na listach (infinite scroll). Z kolei wyszukiwarkę, umożliwiającą przeszukiwanie bazy komiksów i twórców, wzbogacono o livesearch.

Zastosowanie nowych rozwiązań technologicznych poprzedziliśmy szerokimi badaniami i analizami rozkładu ruchu w Komiksomanii – wyjaśnia Tomasz Łutowicz – Teraz bacznie obserwujemy czy wprowadzone przez nas pomysły zdadzą egzamin. Monitorujemy, w jaki sposób użytkownicy korzystają z nowego serwisu i wyciągamy wnioski. Dodam tylko, że komiks.wp.pl to pierwsza jaskółka zmian, jakie zachodzić będą w serwisach rozrywkowych WP.PL – zdradza Monika Obiedzińska, Koordynator Zespołu Serwisów Książka i Kultura w Wirtualnej Polsce.

Komiks.wp.pl dostępny jest także w wersji na urządzenia mobilne. M-odsłonę serwisu oparto o HTML5 i CSS3. Witryna dostosowuje się do wszystkich dostępnych na rynku urządzeń, prezentując – w zależności od rodzaju ekranu – układ  jedno lub dwukolumnowy.

Więcej:
komiks.wp.pl

Źródło Wirtualna Polska SA. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy