turystyka Wiadomości Branżowe

Klasyka z DUX po raz pierwszy dostępna w formacie cyfrowym

DUX Recording Producers, jedna z najbardziej utytułowanych firm fonograficznych, specjalizująca się w realizacji nagrań muzyki klasycznej, po raz pierwszy w historii rozpoczęła sprzedaż swoich wydawnictw w formatach cyfrowych. Do katalogu

DUX Recording Producers, jedna z najbardziej utytułowanych firm fonograficznych, specjalizująca się w realizacji nagrań muzyki klasycznej, po raz pierwszy w historii rozpoczęła sprzedaż swoich wydawnictw w formatach cyfrowych. Do katalogu serwisu NuPlays, w którym DUX zdecydował zamieścić swoją ofertę, w pierwszej kolejności trafi blisko 100 pozycji. Każdy album można kupić w formie plików lub plików w pakiecie z płytą CD (z darmową dostawą do klienta). Album w formacie cyfrowym kosztuje 14,99 PLN na rynku polskim, 6,49 EUR w krajach Unii Europejskiej oraz 8,49 EUR w pozostałych krajach.

DUX obchodzi w tym roku jubileusz 20-lecia działalności. Wiodącą pozycję firmy na polskim rynku muzycznym potwierdza 46 statuetek „Fryderyk” oraz ponad 100 nagród zagranicznych za realizację nagrań promujących polską muzykę i wybitnych polskich wykonawców. Firma zdecydowała się ułatwić miłośnikom muzyki klasycznej dostęp do swojego katalogu, jednocześnie nie zapominając o tych, którzy ze względu na jakość i walory kolekcjonerskie cenią tradycyjne płyty CD. Korzystając z możliwości, jakie daje serwis NuPlays, DUX oferuje  dwie opcje zakupu: samych plików lub plików wraz z płytą CD. Wkrótce do obecnych ofert dołączą kolejne, w których muzyka sprzedawana będzie w pakietach z muzycznymi gadżetami.

 „Już najwyższy czas, aby najlepsze płyty z naszego katalogu znalazły się w przestrzeni stworzonej dla wszystkich, dla których wysoka jakość legalnych nagrań to nie tylko przyjemność, ale także styl życia” - mówi Anna Karpowicz z działu promocji firmy fonograficznej DUX.

W ramach współpracy z DUX Recording Producers oferta NuPlays powiększyła się o kilkadziesiąt albumów z muzyką klasyczną takich kompozytorów jak: Fryderyk Chopin, Krzysztof Penderecki, Ignacy Jan Paderewski czy Wojciech Kilar w znakomitych wykonaniach. Firma planuje poszerzenie oferty o kolejne pozycje.

O NuPlays

NuPlays to platforma do kupowania i sprzedawania muzyki. Oferuje fanom, muzykom i wydawnictwom zupełnie nowe możliwości: z jednej strony doświadczania i kolekcjonowania muzyki, a z drugiej – tworzenia ekscytujących ofert. Po pierwsze, artyści mogą błyskawicznie tworzyć pakiety cyfrowej muzyki i atrakcyjnych gadżetów: na przykład t-shirtów, aplikacji czy biletów. Po drugie, za każdy zakup operator platformy – NuPlays SA – nalicza punkty wymienialne na nagrody: sprzęt muzyczny, bilety na koncerty, wydawnictwa itd. Po trzecie, artyści w porozumieniu z NuPlays mogą obdarować swoich fanów Superofertami: spotkaniem w realu lub przez internet, pamiątkami, biletami z wejściem na backstage itd.

W ten sposób muzyka oferowana w NuPlays różni się od tego, co fani mogą kupić w innych sklepach. Dzięki NuPlays artyści mogą być jeszcze bliżej swoich fanów, a odbiorcy muzyki – doświadczać przyjemności dziś już nieco zapomnianej, którą można porównać z dawnym poszukiwaniem i nabywaniem winylowych płyt.

Spółka NuPlays SA powstała w 2012 r. Firma jest całkowicie polskim, niezależnym podmiotem. Została powołana przez zespół doświadczonych menedżerów związanych z branżą komunikacji marketingowej, mediów, nowych technologii i finansów. Serwis dostępny jest pod adresami nuplays.pl oraz nuplays.com (wersja anglojęzyczna).

Firma fonograficzna DUX jest kolejnym partnerem, który zasilił zasoby muzyczne NuPlays. W październiku serwis rozpoczął sprzedaż muzyki z katalogu Independent Digital, największego w Polsce niezależnego dystrybutora muzyki w formatach cyfrowych.

***

O firmie fonograficznej DUX

Firma fonograficzna DUX powstała w roku 1992. Jej właścicielami są Małgorzata Polańska i Lech Tołwiński, absolwenci Wydziału Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Głównym obszarem działalności firmy jest realizacja nagrań muzyki poważnej oraz wydawanie płyt w najwyższym standardzie artystycznym, z wykorzystaniem najnowszych technologii. Wiodącą pozycję firmy na polskim rynku muzycznym potwierdza 46 statuetek „Fryderyk” oraz ponad 100 nagród zagranicznych za realizację nagrań promujących dzieła polskich kompozytorów oraz wybitne osobowości polskiej sceny muzycznej. Oprócz przygotowywania nagrań do własnych publikacji, DUX realizuje również nagrania na zamówienie innych wytwórni oraz dla różnych związanych z muzyką instytucji, takich jak towarzystwa muzyczne, festiwale,  czy rozgłośnie radiowe (m.in. Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. F. Chopina, czy Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. H. Wieniawskiego).

W katalogu DUX dominuje muzyka polska w wykonaniu najwybitniejszych polskich artystów. Wśród kilkuset pozycji znajdują się serie wydawnicze takich kompozytorów jak: Penderecki, Paderewski, Szymanowski, Wieniawski, Kilar, Lutosławski, a także serie Muzyka Dawna i Polska Muzyka Współczesna.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy