turystyka Wiadomości Branżowe

Jan Paweł II przybywa na jeden dzień do domu

18 maja 2012 Wadowice czekają ważne odwiedziny. Z okazji 92. urodzin Jana Pawła II, Gabinet Figur Woskowych Madame Tissauds sprowadzi na jeden dzień figurę Karola Józefa Wojtyły do rodzinnego miasta jubilata.

 „Papież Jan Paweł II jest jedną z najważniejszych osobistości minionego stulecia“, mówi rzecznik prasowy Nina-Kristin Zerbe. „W czasie jego pontyfikatu miały miejsce tak znamienne wydarzenia jak upadek komunizmu i zakończenie zimnej wojny – on sam widział siebie w roli mediatora i w swych licznych podróżach apostolskich stale dążył do osobistych rozmów ze światowymi przywódcami i dostojnikami religijnymi. Ponieważ podróże oraz dialog między kulturami i najróżniejszymi ludźmi bardzo leżały mu na sercu, chcielibyśmy uczcić jego pamięć właśnie w taki sposób, zabierając go w symboliczną podróż do ojczyzny.”

Wraz z wizytą figury woskowej Karola Wojtyły w Wadowicach Madame Tissauds Berlin pragnie uczcić Jana Pawła II i przypomnieć o jego zasługach, ale także stworzyć okazję, by każdy mógł zetknąć się z naturalnej wielkości, trójwymiarowym wizerunkiem papieża, łudząco przypominającym żywą postać.

Figura woskowa 264. papieża powstała w 1979 r. - rok po intronizacji – i przedstawia Jana Pawła II w wieku 59 lat. Wykonanie wizerunku z wosku trwało ponad 7 miesięcy, a w pracę przy nim było zaangażowanych w sumie 20 osób. Watykan wsparł przedsięwzięcie,  dostarczając mozzettę - taką samą jaką papież miał na sobie w dniu inauguracji pontyfikatu 16 października 1978 - którą specjalnie na potrzeby figury woskowej wykonał osobisty krawiec Jana Pawła II, pan Gammarelli. Po św. Piotrze i papieżu Piusie IX, Jan Paweł II sprawował najdłuższy pontyfikat w historii kościoła, zakończywszy go wraz ze swą śmiercią 2 kwietnia 2005 r.

W berlińskim gabinecie figur woskowych przy alei Unter den Linden można zobaczyć w sumie 95 figur z wosku. Licząca 2 500 metrów kwadratowych wystawa na Unter den Linden przedstawia współczesne osobistości od gwiazd muzyki pop jak Rihanna czy Justin Bieber po polityków jak prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i postacie historyczne np. Karola Marxa i Alberta Einsteina.

Zapraszamy na sesję zdjęciową „Jan Paweł II w Wadowicach“         

data: 18. maja 2012   godz. 11:00

W Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II 


  • Ceny biletów wstępu do Madame Tissaud Berlin wynoszą 20,95 € dla dorosłych i 15,95 € dla dzieci (w wieku od 3 do 14 lat). Przy wcześniejszej rezerwacji biletów na www.madametussauds.com/berlin, można skorzystać z atrakcyjnych ofert dostępnych online. W celu uzyskania zniżki szkolenej lub grupowej, prosimy dzwonić na numer 0180 – 554 58 00 (14 centów za minutę połączenia z telefonów stacjonarnych i maks. 42 centy za minutę połączenia z telefonów komórkowych).
  • Oferujemy naszym gościom roczną kartę wstępu do Madame Tussauds Berlin w cenie 29,00 € od osoby. Roczna karta wstępu do Madame Tussauds Berlin umożliwia nieograniczoną ilość wejść przez 12 miesięcy od chwili zakupu.
  • Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds Berlin został otwarty w 2008 jako 11. filia słynnej wystawy Madame Tussauds. W stolicy Niemiec jest to trzecia atrakcja należąca do grupy Merlin Entertainments, która od 2003 roku z wielkim sukcesem prowadzi w Berlinie AquaDom & SEALIFE oraz LEGOLAND Discovery Centre. Więcej informacji o Madame Tissauds można uzyskać na stronie www.madametussauds.com.
  • MERLIN ENTERTAINMENTS GROUP to wiodąca marka na rynku regionalnych rozrywek rodzinnych, która w ciągu ostatnich pięciu lat odnosi duże sukcesy i przeżywa dynamiczny rozwój w sektorze. Merlin jako drugi co do wielkości właściciel atrakcji dla turystów posiada 87 atrakcji, w tym sześć hoteli i dwie wioski wakacyjne w 19 krajach na czterech kontynentach. Firma stawia sobie za cel, aby poprzez globalne i lokalne, kultowe marki, oddanie i pasję zarządu i 17000 pracowników, zapewnić swym 46 milionom gości na całym świecie niezapominane i satysfakcjonujące przeżycie. Do Merlin Entertainments Group należą następujące atrakcje: SEA LIFE wraz z SEA LIFE London Aquarium & Sanctuaries, Madame Tussauds, LEGOLAND, EDF Energy London Eye, Dungeons, Gardaland, LEGOLAND Discovery Centres, Alton Towers Resort, Warwick Castle, THORPE PARK, Chessington World of Adventures & Zoo, Heide Park, Earth Explorer, Blackpool Tower Attractions a w Australii Sydney Aquarium, Sydney Wildlife World, Oceanworld Manly, Sydney Tower, Wildlife Park, Kelly Tarlton's Underwater World w Nowej Zelandii, Siam Ocean World oraz Busan Aquarium. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.merlinentertainments.biz


Similar Posts