turystyka Wiadomości Branżowe

Jan Paweł II przybywa na jeden dzień do domu

18 maja 2012 Wadowice czekają ważne odwiedziny. Z okazji 92. urodzin Jana Pawła II, Gabinet Figur Woskowych Madame Tissauds sprowadzi na jeden dzień figurę Karola Józefa Wojtyły do rodzinnego miasta jubilata.  „Papież Jan

18 maja 2012 Wadowice czekają ważne odwiedziny. Z okazji 92. urodzin Jana Pawła II, Gabinet Figur Woskowych Madame Tissauds sprowadzi na jeden dzień figurę Karola Józefa Wojtyły do rodzinnego miasta jubilata.

 „Papież Jan Paweł II jest jedną z najważniejszych osobistości minionego stulecia“, mówi rzecznik prasowy Nina-Kristin Zerbe. „W czasie jego pontyfikatu miały miejsce tak znamienne wydarzenia jak upadek komunizmu i zakończenie zimnej wojny – on sam widział siebie w roli mediatora i w swych licznych podróżach apostolskich stale dążył do osobistych rozmów ze światowymi przywódcami i dostojnikami religijnymi. Ponieważ podróże oraz dialog między kulturami i najróżniejszymi ludźmi bardzo leżały mu na sercu, chcielibyśmy uczcić jego pamięć właśnie w taki sposób, zabierając go w symboliczną podróż do ojczyzny.”

Wraz z wizytą figury woskowej Karola Wojtyły w Wadowicach Madame Tissauds Berlin pragnie uczcić Jana Pawła II i przypomnieć o jego zasługach, ale także stworzyć okazję, by każdy mógł zetknąć się z naturalnej wielkości, trójwymiarowym wizerunkiem papieża, łudząco przypominającym żywą postać.

Figura woskowa 264. papieża powstała w 1979 r. - rok po intronizacji – i przedstawia Jana Pawła II w wieku 59 lat. Wykonanie wizerunku z wosku trwało ponad 7 miesięcy, a w pracę przy nim było zaangażowanych w sumie 20 osób. Watykan wsparł przedsięwzięcie,  dostarczając mozzettę - taką samą jaką papież miał na sobie w dniu inauguracji pontyfikatu 16 października 1978 - którą specjalnie na potrzeby figury woskowej wykonał osobisty krawiec Jana Pawła II, pan Gammarelli. Po św. Piotrze i papieżu Piusie IX, Jan Paweł II sprawował najdłuższy pontyfikat w historii kościoła, zakończywszy go wraz ze swą śmiercią 2 kwietnia 2005 r.

W berlińskim gabinecie figur woskowych przy alei Unter den Linden można zobaczyć w sumie 95 figur z wosku. Licząca 2 500 metrów kwadratowych wystawa na Unter den Linden przedstawia współczesne osobistości od gwiazd muzyki pop jak Rihanna czy Justin Bieber po polityków jak prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama i postacie historyczne np. Karola Marxa i Alberta Einsteina.

Zapraszamy na sesję zdjęciową „Jan Paweł II w Wadowicach“         

data: 18. maja 2012   godz. 11:00

W Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II 


  • Ceny biletów wstępu do Madame Tissaud Berlin wynoszą 20,95 € dla dorosłych i 15,95 € dla dzieci (w wieku od 3 do 14 lat). Przy wcześniejszej rezerwacji biletów na www.madametussauds.com/berlin, można skorzystać z atrakcyjnych ofert dostępnych online. W celu uzyskania zniżki szkolenej lub grupowej, prosimy dzwonić na numer 0180 – 554 58 00 (14 centów za minutę połączenia z telefonów stacjonarnych i maks. 42 centy za minutę połączenia z telefonów komórkowych).
  • Oferujemy naszym gościom roczną kartę wstępu do Madame Tussauds Berlin w cenie 29,00 € od osoby. Roczna karta wstępu do Madame Tussauds Berlin umożliwia nieograniczoną ilość wejść przez 12 miesięcy od chwili zakupu.
  • Gabinet Figur Woskowych Madame Tussauds Berlin został otwarty w 2008 jako 11. filia słynnej wystawy Madame Tussauds. W stolicy Niemiec jest to trzecia atrakcja należąca do grupy Merlin Entertainments, która od 2003 roku z wielkim sukcesem prowadzi w Berlinie AquaDom & SEALIFE oraz LEGOLAND Discovery Centre. Więcej informacji o Madame Tissauds można uzyskać na stronie www.madametussauds.com.
  • MERLIN ENTERTAINMENTS GROUP to wiodąca marka na rynku regionalnych rozrywek rodzinnych, która w ciągu ostatnich pięciu lat odnosi duże sukcesy i przeżywa dynamiczny rozwój w sektorze. Merlin jako drugi co do wielkości właściciel atrakcji dla turystów posiada 87 atrakcji, w tym sześć hoteli i dwie wioski wakacyjne w 19 krajach na czterech kontynentach. Firma stawia sobie za cel, aby poprzez globalne i lokalne, kultowe marki, oddanie i pasję zarządu i 17000 pracowników, zapewnić swym 46 milionom gości na całym świecie niezapominane i satysfakcjonujące przeżycie. Do Merlin Entertainments Group należą następujące atrakcje: SEA LIFE wraz z SEA LIFE London Aquarium & Sanctuaries, Madame Tussauds, LEGOLAND, EDF Energy London Eye, Dungeons, Gardaland, LEGOLAND Discovery Centres, Alton Towers Resort, Warwick Castle, THORPE PARK, Chessington World of Adventures & Zoo, Heide Park, Earth Explorer, Blackpool Tower Attractions a w Australii Sydney Aquarium, Sydney Wildlife World, Oceanworld Manly, Sydney Tower, Wildlife Park, Kelly Tarlton's Underwater World w Nowej Zelandii, Siam Ocean World oraz Busan Aquarium. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.merlinentertainments.biz


Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy