Ciekawostki turystyka

Jak podróżować po Stanach?

Podróż po Stanach to marzenie niejednego Europejczyka. Nie każdy może je spełnić, ponieważ Stany są miejscem droższym niż Polska, i potrzeba przeznaczyć na podróż po Stanach Zjednoczonych sporo gotówki. Jednak wszystko jest możliwe, i warto zastanowić się nad optymalnym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy spełnić to marzenie.

Jednym ze sposobów na tanie podróżowanie po Stanach jest połączenie pracy z przyjemnością. Czasami kierowcy z Polski pracują w Stanach, wożąc towary tirami na duże odległości. W takiej sytuacji podróżują na terenie jednego stanu lub jeżdżą z jednego stanu do drugiego, wszędzie tam, gdzie mają polecenie, aby dotrzeć z towarem. Jednak taka podróż jest raczej przeznaczona dla mężczyzn.

Inny sposób na podróż po Stanach Zjednoczonych autostop. Nie wiem, jak łapie się stopa w stanach, czy jest z tym jakiś kłopot. To zapewne zależy od nasilenia ruchu na danej drodze. Jeśli podróżujemy samotnie, lepiej nie zapuszczać się w totalnie boczne drogi. Chociaż drogi w stanach, nawet przez najdziksze miejsca, są porządne i dość szerokie. W ogóle drogi w stanach, przynajmniej te większe, są budowane tak, że prowadzą w jedną stronę, tzn. jednokierunkowe. Droga czy pas w stronę przeciwna, stanowi już odrębna drogę. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zapobiega wypadkom. Raczej niemożliwe jest w takiej sytuacji zderzenie czołowe, z wyjątkiem tego, gdyby ktoś nagle zaczął jechać pod prąd.

Podróż po Stanach Zjednoczonych można odbyć także swoim samochodem. Do Stanów lecimy samolotem, a tam albo wypożyczamy samochód, albo kupujemy jakiś niedrogi, co być może bardziej się opłaci. Jeśli mamy odłożonych trochę pieniędzy, albo jesteśmy w grupie, być może warto kupić taki używany samochód na miejscu, i jeździć nim po Stanach. Trzeba tylko wybrać taki, który będzie jak najbardziej sprawny, ponieważ nie ma nie ma chyba gorszej sytuacji w czasie podróży, jak utkwienie w jednym miejscu i czekanie na naprawę samochodu. Oczywiście, bywają o wiele gorsze rzeczy, jak choroba czy innego typu wydarzenia, jednak zepsuty samochód na środku drogi to jednak sytuacja bardzo stresująca, zwłaszcza, jeśli od najbliższej stacji czy zaludnionych obszarów dzielą nas dziesiątki kilometrów.

Podróż po Stanach warto zaplanować wcześniej, i nadać naszej podróży określony cel. W takiej sytuacji warto stwierdzić, co chcemy zobaczyć a czego chcemy unikać. Ustalamy, czy wolimy zwiedzanie miast, czy nie ma to sensu w takim kraju, jak Stany, i czy nie warto bardziej postawić na przyrodę. Każdy lubi coś innego, więc na pewno wybór będzie od tego zależał.

Nasza wędrówka może mieć też charakter mniej zorganizowany, tzn. nie mieć sprecyzowanego celu, ani priorytetów, i dopiero w zależności od rozwoju sytuacji, decydujemy się na konkretny kierunek. W takiej sytuacji, przemieszczamy się bez pośpiechu, z miejsca na miejsce, jadąc tam, gdzie wiatr zawieje. Jednak taka podróż może być niemożliwa dla niektórych, no. Ze względu na ograniczone fundusze. Co prawda, podróż można zrobić na lata, jeśli nic nie trzyma nas w kraju, jeśli jesteśmy singlami, czy parą albo grupa ludzi. Możemy przemieszczać się z miejsca na miejsce po Stanach, a kiedy zabraknie funduszy, po prostu popracować, zarobić i jechać dalej. W niektórych filmach pojawia się taki motyw samotnego wędrowca podróżującego po Stanach Zjednoczonych. W Polsce byłoby to niemożliwe, ponieważ: po pierwsze, już w pierwszym roku zwiedzilibyśmy każde miasteczko wie wieś, a po drugie, pieniądze zarobione w Polsce nie pozwoliłyby nawet na wynajęcie miejsca do spania na czas podróży.

Stany są ogromne, więc raczej taki przedmiot jak rower, jako środek lokomocji na większą skalę nie wchodzi w grę. Oczywiście, można podróżować na rowerach, ale bardziej lokalnie. Chociaż są osoby, które nawet lubią podróże rowerowe i piesze.

Podróż po Stanach może być i na pewno będzie prawdziwa przygoda, dla każdego, kto tam wyjedzie. Jest to kraj zupełnie inny niż nasz, ludzie także mają nieco inną mentalność, ale głównie zależy to od miejsca, w jakim jesteśmy, ponieważ w Stanach mieszkają ludzie z całego świata, jest tam więc tyle kultur ile narodowości i tyle różnych zachowań, ilu ludzi. A to, jak nas przyjmą, będzie zależało od życia tych osób, na jakie trafimy, od ich przeszłości, tradycji i sytuacji obecnej w jakiej się znajdują. Dlatego też, jadąc gdziekolwiek, i zdając się na innych, musimy mieć na uwadze to, że czekają nas liczne niespodzianki.
mks

hastagi na stronie:

#podróżowanie po usa #jak zaplanować podróż po stanach #tanie podróżowanie po usa #jak tanio podróżować po usa #zwiedzanie usa samochodem

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy