Ciekawostki społeczność turystyka

Gdzie spędzić weekend?

Weekend to bardzo specyficzny czas. Ma się dwa dni wolnego, jednak to za mało, aby gdzieś dalej wyjechać. Z drugiej strony szkoda też spędzić piękny

Weekend to bardzo specyficzny czas. Ma się dwa dni wolnego, jednak to za mało, aby gdzieś dalej wyjechać. Z drugiej strony szkoda też spędzić piękny dzień w mieszkaniu, w bloku. Jeśli mamy dom, i podwórko, jest zupełnie inaczej. Możemy kupić basen i kąpać się w nim, możemy urządzić przyjęcie, popracować w ogródku czy poczytać książkę w spokoju, popijając zimny sok. Jednak mieszkając w bloku, nie mamy takiej możliwości.

088082b.jpg

Warto wybrać się więc na wycieczkę, np. rowerową, za miasto. Na pewno znajdziesz wiele miejsc, gdzie możesz spędzić czas. Jeśli nie chcesz daleko jechać, może znasz jakiś miły park, w którym można rozłożyć kocyk i opalać się? A może jakiś basen na wolnym powietrzu? Jeśli mieszkasz w Krakowie, możesz pójść na Błonia lub do Parku Jordana, gdzie można rozłożyć koc, usiąść na trawie lub na ławkach, poczytać w spokoju czy nawet pojeździć na rolkach. Jeśli masz małe dzieci, możesz zabrać je na nowy plac zabaw w parku, który jest już otwarty. W każdym mieście jest na pewno taki park, w którym można spędzić nawet cały dzień.

Jednak weekend to także czas dalszych wycieczek. Możesz nawet polecieć za granicę. Jak to możliwe? Dzięki samolotom. Możesz kupić bilet nawet wcześniej, i zapłacić za niego mniej dzięki temu. Gdzie można polecieć? Na przykład do Paryża, albo do Rzymu czy do Londynu. Jeżeli mieszkasz nad morzem, możesz nawet szybko dotrzeć w Tatry, tylko na weekend, lecąc do Krakowa, a stamtąd jadąc do Zakopanego czy do innego miejsca. Z każdego miejsca możesz też dotrzeć samolotem nad morze, do Gdańska czy do Szczecina.

Jeśli masz więc wolny weekend do dyspozycji, zastanów się, dokąd możesz pojechać czy polecieć. Czasami warto zrobić sobie jakąś odskocznie od Twojego miasta, udać się gdzieś dalej, a podróże samolotem to właśnie nam umożliwiają.
Ika

hastagi na stronie:

#gdzie na weekend małopolska #gdzie warto pojechać na weekend #gdzie można spędzić weekend #gdzie warto jechać na weekend #gdzie spędzić weekend #gdzie warto pojechać na weekend w polsce #gdzie na weekend w marcu #jak spędzić weekend #gdzie można pojechać na weekend #gdzie na weekend w lutym

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy