turystyka Wiadomości Branżowe

EKO-ŚWIAT oczami małych pacjentów

Już po raz piąty mali pacjenci będą mogli choć na chwilę zapomnieć o trwającym leczeniu biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla szkół i świetlic przyszpitalnych, organizowanym przez Spółkę Magellan. W tegorocznej

Już po raz piąty mali pacjenci będą mogli choć na chwilę zapomnieć o trwającym leczeniu biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla szkół i świetlic przyszpitalnych, organizowanym przez Spółkę Magellan. W tegorocznej edycji, odbywającej się pod hasłem: „EKO-ŚWIAT. Stwórz to sam”, dzieci z ponad 370 szpitali zostały zaproszone do kreatywnego włączenia się w ochronę środowiska.

Mali pacjenci uczestniczący w konkursie poznają, jak wielu rzeczom z otaczającego ich świata można dać drugie życie i nadać nowe funkcje.  Przekonają się, że dostępne przedmioty mogą posłużyć do kreowania własnej, dalekiej od szpitalnej, rzeczywistości.

 „Udział w ekologicznym konkursie plastycznym nie tylko edukuje, ale rozwija wyobraźnię i twórcze myślenie – mówi Paulina Szwed-Dobrzyńska z Magellan S.A., organizującej konkurs - Dzięki naszemu projektowi mali pacjenci będą mogli spojrzeć na świat szerzej niż tylko z perspektywy szpitalnego łóżka i będą mieli okazję do stworzenia eko-przyjaznych przedmiotów, które tylko sobie wymarzą”.

Konkurs „EKO-ŚWIAT. Stwórz to sam” to nie tylko kreatywna lekcja ekologii. To również szansa dla szkół i świetlic przyszpitalnych na wygranie nowoczesnego wyposażenia placówki. Nagrodzimy najbardziej oryginalne pomysły i ich autorów. Zwycięski szpital otrzyma nagrodę o wartości 3.000 zł w postaci sprzętu ułatwiającego realizację zajęć dydaktycznych i pracę z chorymi dziećmi. W tym roku po raz pierwszy w historii konkursu zostanie wręczona „Nagroda Publiczności”, którą przyznają użytkownicy portalu społecznościowego Facebook głosami oddanymi na stronie www.facebook.com/nazdrowieusmiech

Prace konkursowe można nadsyłać  do 30 kwietnia 2012 roku.

Konkurs plastyczny „EKO-ŚWIAT. Stwórz to sam” realizowany jest w ramach programu „Na Zdrowie – UŚMIECH”, prowadzonego przez Spółkę Magellan i mającego na celu niesienie radości dzieciom przebywającym w szpitalach oraz łagodzenie stresu związanego z procesem leczenia.

Więcej informacji na www.nazdrowieusmiech.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy