Ciekawostki

Doszło do aktywacji humanoidalnego robota Robonaut 2.

W zeszły poniedziałek na stacji kosmicznej doszło do aktywacji humanoidalnego robota Robonaut 2. Prawie 11 lat zajęło agencji kosmicznej NASA jego stworzenie. Został wybudzony po

W zeszły poniedziałek na stacji kosmicznej doszło do aktywacji humanoidalnego robota Robonaut 2. Prawie 11 lat zajęło agencji kosmicznej NASA jego stworzenie. Został wybudzony po sześciu miesiącach pobytu na stacji.
Astronauci, zgodnie z zaleceniami NASA, przeprowadzili pierwsze testy elektroniki. Sprawdzały one ruchomość stawów oraz działanie czujników termicznych. Jeśli pozostałe testy zakończą się sukcesem, Robonaut 2 będzie mógł przejąć takie zadania jak czyszczenie i konserwacja podstawowych komponentów orbitera, a także pomoc astronautom na zewnątrz stacji.
Głównym celem projektu Robonaut 2 jest stworzenie maszyny mającej służyć pomocą astronautom w czasie misji kosmicznych. Rononaut 2 (R2) jest pierwszym w pełni funkcjonalny robotem włączonym do misji kosmicznej. Dzięki humanoidalnym kształtom robonauta może przejąć proste, powtarzające się lub szczególnie niebezpieczne zadania w obrębie stacji.

Artykuł wykorzystuje materiał pochodzący z artykułu Robonaut 2 – humanoidalny robot już w kosmosie napisanego przez tech.pgs-soft.com i opublikowanego pierwotnie w serwisie OSnews (więcej)
Z: http://pl.wikinews.org/wiki/Robonaut_2_%E2%80%93_pierwszy_humanoidalny_robot_w_misji_kosmicznej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy