Ciekawostki społeczność Z Polski

Czy hiszpański stał się popularny?

Czy warto uczyć się hiszpańskiego? Oczywiście, warto uczyć się każdego języka. Jednak są takie, których trzeba uczyć się, bo bez nich nie mamy szans ani na rynku pracy nie tylko poza Polską, ale w kraju. Warto uczyć się języka angielskiego, ale co z hiszpańskim?

To właśnie ten język zajmuje zaraz po angielskim kolejne miejsce pod względem ilości osób posługujących się nim.

Czy hiszpański stał się popularny?

Językiem hiszpańskim można porozumieć się niemal na całym świecie, a w Europie już na pewno. Nawet kiedy znajdziemy się w Afryce, oprócz tego, że można się tam porozumieć w języku angielskim możemy mówić po hiszpańsku i każdy nas zrozumie. Dotyczy to zwłaszcza najbliższych od Hiszpanii państw afrykańskich.

Mowa hiszpańska jest bardzo ładna, płynna i miła kiedy się jej słucha. Jednak jeszcze milej jest ją rozumieć i móc mówić w języku hiszpańskim. Jeśli tylko ktoś chce nauczyć się języka obcego, jest to zawsze możliwe. Co polecam? Dla zapracowanych i nie mających czasu osób poleciłabym kursy językowe online, przy czym takie, które oprowadzi nauczyciel. Oczywiście, można skorzystać kursów pisanych i nagrań dźwiękowych, jednak nic nie zastąpi żywej konwersacji. Poza tym, jeśli ktoś nie ma samozaparcia i samodyscypliny, stanowczo nie powinien liczyć na to, że będzie regularnie uczył się sam. Natomiast jeśli umówimy się na zajęcia z nauczycielem, który prowadzi lekcje przez Internet, na pewno usiądziemy przy komputerze aby uczyć się języka. Rewelacyjne są kursy online prowadzone przez firmę EYC (http://www.eyc.pl/).

Nawet jeśli wyjeżdżasz do Hiszpanii i nie znasz tego języka, warto umówić się przynajmniej na kilka lekcji, aby potrafić porozumieć się przynajmniej w najprostszy sposób. Pamiętaj, że język hiszpański nie jest trudny i dość szybko można się go nauczyć.

Jeśli chcesz opanować same podstawy, możesz skorzystać z któregoś z darmowych kursów, które znajdziesz w Internecie. Jednak są to zwykle kursy od podstaw, a za wyższy poziom trzeba zapłacić sms-em lub przelewem czy w inny, określony na danej stronie, sposób.

Hiszpańskiego można też uczyć się samodzielnie, korzystając z płyt czy kaset lub innych nagrań, jednak nie zapominając o rozmowach z nauczycielem, aby jednak wejść w prawdziwą interakcję. Pomyśl, że zupełnie inaczej mówi się w języku obcym, kiedy mówisz do siebie sam, i inaczej wtedy, kiedy mówisz do kogoś lub pytasz o coś, a ktoś udziela Ci odpowiedzi.

Dlatego nie zaniedbuj od początku rozmów. Staraj się jak najwięcej mówić, odpowiadać na pytania i sam je zadawać. Ważne jest nie tylko mówienie, ale i rozumienie tego, co inni chcą nam przekazać. Kiedy uczymy się z nauczycielem, od dba o wszystko i pilnuje tego, aby zachować odpowiednie proporcje pomiędzy nauką gramatyki, nowych słów, wymowy i rozumienia ze słuchu. Jeśli zaś uczymy się sami, musimy tego dopilnować sami. Życzę owocnej nauki języka hiszpańskiego!
Ika

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Tagi: #ciu   #cy   #digital signage   #display solutions   #dzi   #mog   #roku   #technologi   #teraz   #ym   #zam