Ciekawostki

Co zrobić gdy zamoczy się telefon?

Być może zdarzyła Ci się właśnie taka sytuacja, kiedy zamoczył się Twój telefon. Zawsze możesz podjąć próbę ratowania go, zamiast od razu rozpaczać. Być może

Być może zdarzyła Ci się właśnie taka sytuacja, kiedy zamoczył się Twój telefon. Zawsze możesz podjąć próbę ratowania go, zamiast od razu rozpaczać. Być może nie stało się z nim najgorsze, i po reanimacji będzie jak nowy. Ważne jest, abyś nie czekał, ale od razu rozpoczął działać.

0301448a.JPG

Po pierwsze, wyjmij baterię, kartę SIM i wykręcić z telefonu antenę. Kolejną sprawą jest to, że nie powinieneś suszyć telefonu, ale zacząć rozkręcić go jak najbardziej, a potem bardzo szybko wymocz go i przepłucz w wodzie destylowanej, aby usunąć wszelakie zanieczyszczenia oraz osady różnych związków chemicznych.

Następnie telefon można przepłukać czystym spirytusem. Dlaczego? Ponieważ wtedy nastąpi związanie wody, która znajduje się w różnych zakamarkach telefonu. Oprócz tego, spirytus zmniejsza korozyjne działanie wody oraz rozpuszcza zanieczyszczenia które są w wodzie nierozpuszczalne.

Jeśli jednak chodzi o spirytus, musisz być ostrożny, bo może okazać się, że po jego użyciu zostaną starte różne napisy np. stemple z płytek drukowanych. Poza tym, spirytus nie jest niebezpieczny dla obudowy i elektroniki.

Kiedy już zrobisz to wszystko, zostaw telefon w suchym i ciepłym, ale nie gorącym miejscu aby zupełnie wysechł. Może to potrwać jakiś czas, nie spiesz się więc za bardzo ze skręcaniem go. Nie włączaj telefonu zbyt szybko, bo może mu to zaszkodzić. Po prostu pozwól mu porządnie wyschnąć.

Kartę SIM i styki w telefonie przetrzyj suchą szmatką bawełnianą. Kiedy już naładujesz baterię wkręcić antenkę i włóż kartę SIM.

Teraz kwestia baterii. W stanie, a jakim się obecnie znajduje, nie nadaje się do użytku, na pewni jest całkowicie rozładowana. Baterię, po dokładnym umyciu i po czasie oczekiwana na jej wyschnięcie, trzeba delikatnie naładować korzystając z dobrej ładowarki skutecznie ograniczającej prąd. Jeśli bateria jest dobra, powinna jeszcze zadziałać.

Jeśli zrobisz to wszystko, być może Twój telefon zacznie działać. Jednak wiem, że niektórzy boją się ponownego moczenia go w wodzie, i szczerze powiedziawszy, ja sama przetarłabym jedynie telefon i jego części, już po rozkręceniu ich, spirytusem. Tylko tyle. A potem suszyłabym telefon, tzn. Czekałabym, aż wyschnie sam.
ika

hastagi na stronie:

#co zrobić gdy zamoczy się telefon #co zrobic gdy telefon sie zamoczy #co zrobić jak zamoczy się telefon #zamoczony telefon dotykowy #co zrobic gdy sie zamoczyl tablet

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy