turystyka Wiadomości Branżowe

Choinka może przynieść Ci prezent! Startuje konkurs fotograficzny Świeć Się z ENERGĄ

Jeżeli masz pomysł na niebanalne przedstawienie świąt w obiektywie aparatu, weź udział konkursie fotograficznym „Świeć Się z ENERGĄ”. Autorzy fotografii choinki, świątecznie przystrojonego mieszkania, domu, ogrodu czy iluminacji

Jeżeli masz pomysł na niebanalne przedstawienie świąt w obiektywie aparatu, weź udział konkursie fotograficznym „Świeć Się z ENERGĄ”. Autorzy fotografii choinki, świątecznie przystrojonego mieszkania, domu, ogrodu czy iluminacji przestrzeni miejskich mogą wygrać telewizor 3D, tablet, wycieczkę lub inną z kilkudziesięciu atrakcyjnych nagród. Wystarczy do 6 stycznia 2013 r. umieścić zdjęcie na www.SwiecSie.pl.

Konkurs świetlnych iluminacji dzieli się na dwie kategorie:

  • "Mój Dom" - fotografie choinek, stroików i ozdób wykonanych w mieszkaniu czy przydomowym ogrodzie oraz zdjęcia całych świątecznie przystrojonych domów
  • "Moje Miasto" - fotografie pokazujące miejskie choinki, rynki, place, ulice miast czy inne świątecznie udekorowane budynki

 - Zachęcamy do uwieczniania na fotografiach chwil i miejsc, które budują charakter i klimat tych wyjątkowych dni, szczególnie, że aparat fotograficzny to towarzysz prawie każdego, nie tylko rodzinnego spotkania. Nasz konkurs to okazja do pochwalenia się swoim talentem dekoratorskim, fotograficznym czy fotoreporterskim - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu "Świeć Się z ENERGĄ". - Włączenie się do zabawy to także szansa na zdobycie kolejnego świątecznego prezentu dla siebie i dla najbliższych - na zwycięzców czeka kilkadziesiąt atrakcyjnych nagród - dodaje.

Najlepsze zdjęcie zostanie wyłonione przez jury, w składzie którego będzie m.in. fotografka Lidia Popiel.

 - Cieszę się, że akcja skierowana jest także do osób, których zdjęcia będą oceniane również pod kątem profesjonalizmu. Chętnie angażuję się w inicjatywy, które mogą pokazać talent młodych fotografów - mówi Lidia Popiel, fotografka, wykładowczyni w Warszawskiej Szkole Filmowej. - Tematyka konkursu stanowi nie lada wyzwanie. Światło w fotografii jest najważniejszym i najtrudniejszym elementem do uchwycenia. W okresie świątecznym to z pewnością ciekawy temat fotografii - dodaje.

Na wygraną mają także szansę ci, którzy potrafią zmobilizować swoich znajomych w mediach społecznościowych. W konkursie nagrodzone zostaną także zdjęcia, które zdobędą najwięcej głosów internautów. Wystarczy korzystając z mechanizmów Facebook.com, nk.pl, czy Google+ powiadomić znajomych o swoich zdjęciach i zachęcić ich do "lajkowania".

Na www.SwiecSie.pl znajdziemy także praktyczne poradniki, które mogą pomóc w lepszym wykonaniu konkursowych zadań – na stronach serwisu można dowiedzieć się jak robić dobre zdjęcia nocą i zimą oraz jak fotografować światła czy fajerwerki. Można też znaleźć tu przydatne wskazówki jak przeżyć świąteczne szaleństwo zakupowe, jak wybrać świąteczne oświetlenie, jak oddać świąteczny klimat w domu.

Atrakcyjne nagrody za przedstawienie świąt w obiektywie aparatu

Warto się postarać, gdyż za zdjęcie choinki można otrzymać kolejny świąteczny prezent. Na autorów najwyżej ocenionych i najpopularniejszych fotografii czeka kilkadziesiąt nagród m.in. iPhone 5, 46-calowy smart TV 3D, iPad 16 GB, egzotyczna wycieczka dla dwóch osób, kino domowe, lustrzanka cyfrowa Nikon D3100 wraz z 2 obiektywami.

"Świeć Się z ENERGĄ" docenia także najpiękniejsze miasta i galerie handlowe

W ramach świątecznej zabawy z ENERGĄ od 3 grudnia br. trwa wielka "świetlna" rywalizacja miast, w której ponad 100 miejscowości stara się zdobyć jak najwięcej głosów internautów na http://www.facebook.com/swiecsie. Na zwycięzcę najpiękniej oświetlonego miasta na święta czeka nagroda w postaci energooszczędnego sprzętu AGD z przeznaczeniem na dowolny cel społeczny.
W Plebiscycie Miast "Świeć Się z ENERGĄ" głosować można do 6 stycznia 2013 r.

W tym roku świąteczny konkurs uzupełnia dodatkowa kategoria "Świeć Się Galerio", w której internauci będą mieli możliwość głosowania na świąteczne dekoracje centrów i galerii handlowych. Zwycięskie miejsce, które zdobędzie najwięcej głosów internautów na www.SwiecSie.pl, otrzyma tytuł "Najładniej świątecznie oświetlonej galerii handlowej". Dodatkowo jury plebiscytu, spośród nadesłanych przez centra i galerie fotografii, wybierze najlepsze zdjęcia, a laureatów nagrodzi specjalnymi wyróżnieniami.

Świąteczna zabawa rozświetla internet - już ponad 55 tys. fanów akcji na facebooku

Akcja "Świeć Się" z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem. W poprzedniej edycji na facebooku w różne formy zabawy w ramach "Świeć Się" włączyło się ponad 27 tys. fanów, a ich łączna liczba przekroczyła już 55 tys. Natomiast w czasie trwania Plebiscytu Miast serwis www.SwiecSie.pl odnotował ponad 550 tys. wejść.

Pomysłodawcą i głównym sponsorem "Świeć Się" jest Grupa ENERGA. Nagrodę CSR w Plebiscycie Miast ufundowała spółka ENERGA Oświetlenie. Patronem plebiscytu "Świeć Się Galerio" jest Polska Rada Centrów Handlowych. Partnerami medialnymi akcji są lokalne wydania Gazety Wyborczej oraz gazeta.pl.

***

Grupa ENERGA (www.energa.pl) dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, co daje jej około 17-procentowy udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej. Grupa jest operatorem systemu dystrybucyjnego energii elektrycznej na obszarze 75 tys. km kw. i eksploatuje ponad 190 tys. km linii elektrycznych, którymi przesyła ponad 24 TWh energii rocznie. Dzięki 46 własnym elektrowniom wodnym, ponad 150 wiatrakom i współpracy z lokalnymi producentami energii, ENERGA jest liderem dostaw energii ze źródeł odnawialnych. Zielona energia to już blisko 15 proc. prądu dostarczanego klientom firmy, a łączna moc źródeł OZE przyłączonych do sieci ENERGI to 940 MW.

Świadczenie usług dla milionów odbiorców nakłada na Grupę ENERGA szczególną odpowiedzialność - zarówno za ludzi, jak i otoczenie. ENERGA od wielu lat angażuje się w inicjatywy prospołeczne, w tym działania wspierające wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W ramach programu ENERGA dla Ciebie realizowane są projekty sportowe, edukacyjne, proekologiczne, kulturalne oraz charytatywne.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy