turystyka Wiadomości Branżowe

Bociek poleca lekturę nie z tej Ziemi

Atlas zaprasza na Międzygalaktyczny Dzień Publicznego Czytania Komiksów, który jest zapowiedzią październikowego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.28 sierpnia Pasaż Shillera w Łodzi zamieni się na cały dzień w

Atlas zaprasza na Międzygalaktyczny Dzień Publicznego Czytania Komiksów, który jest zapowiedzią październikowego Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

28 sierpnia Pasaż Shillera w Łodzi zamieni się na cały dzień w nietypową czytelnię komiksów. W specjalnie przygotowanych namiotach zostanie przygotowanych kilkadziesiąt różnych pozycji. Poza wspólnym czytaniem będzie też można podejrzeć, jak wygląda praca twórców komiksu, a także wypróbować własnych sił w tej sztuce.

Dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje. Firma ATLAS, główny sponsor 23. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier 2012 zaprasza do  specjalnej strefy, gdzie czekają nie tylko nagrody do zdobycia w konkursach ale też słodkie niespodzianki.

 

Impreza rozpocznie się 28 sierpnia o godz. 12:00, a zakończy o 20. Wstęp jest bezpłatny.

***

Pomysłodawcami obchodów tego właśnie dnia są amerykańscy dziennikarze i blogerzy, Briana Heater i Sara Morean. Na świecie świętowany jest od 2010 roku, w Łodzi obchodzony będzie po raz pierwszy.

Data Międzynarodowego Dnia Publicznego Czytania Komiksów przypada w rocznicę urodzin amerykańskiego rysownika historii obrazkowych Jacka Kirby’ego (1917-1994), twórcy znanych na całym świeci postaci z uniwersum X-Men, Hulka czy Fantastycznej Czwórki.

A to już wiesz?  Korony Turystyki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy