turystyka Wiadomości Branżowe

Bitwa na fotografie

Lubisz rywalizować? Chcesz uczestniczyć w bezpośredniej konfrontacji i poddać swoje zdjęcie bezwzględnej ocenie? Zapraszamy do kolejnej odsłony zabawy: Bitwy na fotografie. Zasady są brutalnie proste. W I rundzie spośród zgłoszonych

Lubisz rywalizować? Chcesz uczestniczyć w bezpośredniej konfrontacji i poddać swoje zdjęcie bezwzględnej ocenie? Zapraszamy do kolejnej odsłony zabawy: Bitwy na fotografie. Zasady są brutalnie proste.

W I rundzie spośród zgłoszonych zdjęć wybierzemy 32 i zestawimy je w pary. Codziennie ocenie Czytelników poddamy 4 kolejne pary. Szesnaście wskazanych przez głosujących zdjęć (zwycięzcy każdej pary) przejdzie do kolejnej rundy. I tak aż do finału. W ostatecznej rozgrywce pozostaną dwie najlepsze fotografie. A oto szczegóły.


Bitwy odbywają się w różnych kategoriach – kolejna z nich to "zwierzęta", zarówno te dzikie, jak i domowe pupile. Uczestnikiem bitwy może zostać każdy Czytelnik SwiatObrazu.pl, posiadający w galerii swoje fotografie. Wstępnym warunkiem jest wyrażenie przez Autora zgody na uczestnictwo w bitwie – w tym celu wystarczy kliknąć przycisk "Bitwa na fotografie", który znajduje się nad każdym zdjęciem. Każdy Autor może zgłosić dowolną ilość fotografii, ale do udziału w każdej kategorii wybierzemy jedną.

Wyrażenie zgody na uczestnictwo w bitwie nie oznacza automatycznie kwalifikacji – ale nie martwcie się.

Codziennie, począwszy od 18 grudnia 2012 będziemy publikować zestaw czterech par. Głosy czytelników zdecydują, która z fotografii zwycięży. Głosować mogą wyłącznie zarejestrowani Uczestnicy SwiatObrazu.pl, każdy głosujący może oddać jeden głos na fotografię w każdej z rywalizujących par.

Harmonogram

  • 28 grudnia 2012 r. rozpoczniemy drugą rundę – będą w niej rywalizować Autorzy 16 zwycięskich fotografii. Głosowanie zamykamy 27 grudnia 2012 r. o godzinie 12.00,
  • 4 stycznia 2013 r. odbędzie się runda III (8 fotografii). Głosowanie zamykamy 3 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00,
  • 11 stycznia 2013 r. ogłosimy półfinał. Głosowanie zamykamy 10 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00,
  • 18 stycznia 2012  r.– wielki finał, Głosowanie zamykamy 24 stycznia 2013 r. o godzinie 12.00.


Wyboru 32 pierwszych fotografii dokonujemy świadomie, ale zestawienia w pary odbywają się już losowo.

Zwycięzca oprócz satysfakcji otrzyma od naszej redakcji zestaw 3 książek wydawnictwa Helion:

  • Oświetlenie portretowe – warsztaty ze Scottem Kelbym – z płytą DVD zawierającą blisko dwie godziny materiału filmowego przedstawiającego pracę fotografa od podszewki;
  • Kompozycja w fotografii – praktyczny przewodnik – Autorzy: Richard D. Zakia i David. A. Page;
  • Tajniki ekspozycji i systemu strefowego dla fotografów cyfrowych – Autor: Lee Varis.

Nie masz jeszcze swoich fotografii w galerii SwiatObrazu.pl?

Wystarczy się zalogować się (lub zarejestrować i zalogować) w serwisie SwiatObrazu.pl, dodać zdjęcie do wybranej kategorii w profilu Użytkownika, a następnie kliknąć przycisk "Bitwa na fotografie", który znajduje się nad każdym zdjęciem.

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy