Wiadomości Branżowe

Bank BGŻ już po raz szósty wspiera prasę lokalną

Bank BGŻ już od 2008 roku promuje prasę lokalną, sponsorując konkurs SGL Local Press organizowany przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Za 2013 rok jury konkursowe przyznało nagrody w 11 różnych kategoriach. W tegorocznej edycji wyróżnienie dla najlepszej gazety lokalnej roku przyznano Nowinom Jeleniogórskim.– Od lat wspieramy prasę regionalną. Lokalne media poruszają ważne problemy, a w
Teaser

Bank BGŻ już od 2008 roku promuje prasę lokalną, sponsorując konkurs SGL Local Press organizowany przez Stowarzyszenie Gazet Lokalnych. Za 2013 rok jury konkursowe przyznało nagrody w 11 różnych kategoriach. W tegorocznej edycji wyróżnienie dla najlepszej gazety lokalnej roku przyznano Nowinom Jeleniogórskim.

– Od lat wspieramy prasę regionalną. Lokalne media poruszają ważne problemy, a w konsekwencji scalają mieszkańców społeczności. Jest to spójne z naszym celem, ponieważ jako bank jesteśmy blisko naszych klientów i spraw, które ich dotyczą – powiedziała Aleksandra Myczkowska, rzecznik prasowy Banku BGŻ. – Mamy nadzieję, że nasz udział w tym konkursie przyczyni się do wzmocnienia tego wizerunku – dodała.
Jury pod kierownictwem Mariusza Szczygła wyłoniło najlepsze materiały dziennikarskie w różnych kategoriach tematycznych. Najlepsze zdjęcie zrobił Szymon Gruchalski z Gazety Jarocińskiej. Nagrodzono również materiał filmowy Beaty Denis i Jarka Jastrzębskiego z 24tp.pl. Jedenasta kategoria to Nagroda Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzeum nagrodziło dziennikarzy mediów lokalnych, którzy w codziennej pracy reporterskiej opisują czyny i zachowania osób świadczące o prawdziwie bohaterskich postawach. W 2013 roku taką postawą wykazała się Karina Grytz-Jurkowska z Nowej Gazety Lokalnej.

– Misją konkursu jest nagradzanie artykułów o patologiach życia społecznego. Dziennikarze zdobywają trudno dostępne ale interesujące informacje, aby pokazać problem, którego powołana do tego instytucja nie potrafi lub nie chce rozwiązać – powiedziała Ewa Barlik, dyrektor Biura Stowarzyszenia Gazet Lokalnych.

Do tegorocznej edycji konkursu zgłoszono blisko półtora tysiąca prac. Autorzy zwycięskich materiałów – oprócz dyplomów – otrzymali nagrody finansowe (po 5000 zł). Patronat honorowy nad konkursem objęła Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, Ewa Kopacz. Uroczysta gala, podczas której ogłoszono laureatów odbyła się 10 stycznia w Sali Kolumnowej Sejmu RP. Ze zwycięskimi materiałami oraz informacjami na temat konkursu można zapoznać się na stronie: www.gazetylokalne.pl

Źródło Bank BGŻ. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy