turystyka Wiadomości Branżowe

Allegro sponsorem głównym 5 edycji Festiwalu OFF PLUS CAMERA w Krakowie

Startujący 13 kwietnia OFF PLUS CAMERA to jeden z najważniejszych a zarazem najmłodszych festiwali filmowych w Polsce. Festiwal odbywa się co roku w Krakowie i jest częścią miejskiego projektu kulturalnego pod nazwą "6 zmysłów". Serwis

Startujący 13 kwietnia OFF PLUS CAMERA to jeden z najważniejszych a zarazem najmłodszych festiwali filmowych w Polsce. Festiwal odbywa się co roku w Krakowie i jest częścią miejskiego projektu kulturalnego pod nazwą "6 zmysłów". Serwis Allegro po raz kolejny został sponsorem głównym festiwalu, patronuje również dwóm festiwalowym konkursom:  ALLEGRO SHORT FILM oraz ALLEGRO SHORT LAB. Festiwal OFF PLUS CAMERA potrwa do 22 kwietnia.

Festiwal OFF PLUS CAMERA to impreza promująca niezależne kino z całego świata. Najważniejsze są dwa konkursy: Konkurs Główny „Wytyczanie Drogi” oraz Konkurs Polskich Filmów Fabularnych z atrakcyjnymi nagrodami, które umożliwiają twórcom realizację kolejnego filmu. Ale OFF PLUS CAMERA to miejsce spotkań wszystkich miłośników kina. Artystów uznanych, ale także twórców młodych, stawiających pierwsze kroki w reżyserskim fachu. Organizatorzy zapraszają do udziału w konkursach również debiutantów i amatorów, którzy dopiero odkrywają w sobie duszę filmowca. Specjalnie dla nich powstała platforma ID FILM, której patronuje festiwal OFF PLUS CAMERA. ID FILM to serwis, który daje możliwość młodym i utalentowanym filmowcom-amatorom zaistnieć w branży, zdobyć środki finansowe na kolejne projekty i zacząć spełniać swoje twórcze marzenia. To także pomysł na to, by szukać nowych środków ekspresji i zmierzyć się w walce o atrakcyjne nagrody i obecność na prawdziwym festiwalu filmowym. Najważniejszy w ID FILM nie jest warsztat czy doświadczenie, ale dobry pomysł i chęć rozwoju. Każdy może spróbować.

W ramach ID FILM organizowanych jest 6 konkursów, wśród których znalazły się ALLEGRO SHORT FILM oraz ALLEGRO SHORT LAB.

Konkurs ALLEGRO SHORT LAB to projekt, dzięki któremu filmowcy-amatorzy mogli przyjechać do Krakowa, by dopracować swoje pomysły pod okiem profesjonalistów z branży. Finaliści otrzymali również pulę pieniężną, którą będą mogli wykorzystać na zakupy gadżetów na portalu aukcyjnym Allegro. W konkursie należało zgłosić pomysł na film - szczegółowo opisaną akcję, bohaterów, lokalizację, planowane wydatki i koszty przedmiotów potrzebnych do realizacji filmu. Laureaci najlepszych pomysłów otrzymali 2000 PLN oraz dodatkową kwotę (do 3 000 PLN) na zakup niezbędnych akcesoriów do produkcji filmu za pośrednictwem platformy handlowej Allegro. Kolejnym etapem konkursu było zaproszenie na LAB do Krakowa, gdzie pod okiem opiekunów artystycznych każdy z laureatów pracował nad swoim projektem. Finalne prace przedstawione zostały na stronie www.idfilm.pl. Autor zwycięskiego filmu otrzyma grant w wysokości 50 tys. złotych na produkcję i postprodukcję oraz opiekę producencką Marcina Wierzchosławskiego (producenta m.in. filmu „Kret”). Do grona jurorów konkursów ID FILM zaprosiło m.in. Małgorzatę Kożuchowską, Michała Żebrowskiego, Grzegorza Kuczeriszka, Marcina Wierzchosławskego i Artura Reinharta.

ALLEGRO SHORT FILM to z kolei jedna z kategorii w konkursie BIEŻCIE I KRĘĆCIE, w której można było zgłaszać filmy o dowolnej tematyce, nakręcone telefonem komórkowym, aparatem lub kamerą (czas trwania do 10 minut). Nagrodą główną jest 3000 USDWojciech Szumowski, Marcin Wierzchosławski i Artur Brzęczkowski, czyli Jurorzy w kategorii ALLEGRO SHORT FILM, na najlepszy krótkometrażowy film fabularny wybrali spośród nadesłanych zgłoszeń czterech finalistów. Pierwszy z nich, „Armagedon KUR”, to film o tym, czy ludzkości może kiedykolwiek zagrozić inwazja gigantycznych kur.  Jeśli komuś trudno to sobie wyobrazić, film będzie z pewnością świetną inspiracją. Czy podróż w czasie jest możliwa i czy jest to jednocześnie podróż w głąb samego siebie opowiada film „Ostatni rozdział”. Kiedy na wszystkie decyzje podejmowane z własnej woli jest już za późno, przychodzi zderzyć się z przeznaczeniem. O tym, czy przeznaczenie może nas spotkać również w „Windzie” odpowie być może kolejny finałowy film, o takim właśnie tytule. Ostatnim finałowym projektem jest film „Instynkt”, opowiadający historię czwórki młodych ludzi. Ich beztroska zabawa, której towarzyszą używki i brak zdrowego rozsądku, doprowadza do tragedii. Twórcę najlepszego filmu wybiorą Internauci podczas głosowania na stronie ID FILM.

Zwycięskie filmy wszystkich konkursów ID FILM pokazane zostaną na uroczystej gali otwarcia festiwalu OFF PLUS CAMERA 13 kwietnia w Krakowie.

http://www.offpluscamera.com

http://www.idfilm.pl/contests

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy