turystyka Wiadomości Branżowe

40 lat BAZUNY. W czwartek zapraszamy na konferencję prasową

Bazuna kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta. Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą jubileuszowej

Bazuna kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta. Zapraszamy na konferencję prasową poświęconą jubileuszowej 40. BAZUNY. Konferencja odbędzie się w czwartek, 14 czerwca, o godz. 11.00 w Gmachu  Głównym Politechniki Gdańskiej, I piętro – sala konferencyjna obok Sali Senatu.

Jubileuszowy 40 Ogólnopolski Turystyczny Przeglądu Piosenki Studenckiej Bazuna odbędzie się w dniach 22 – 24 czerwca w Zielonej Bramie w Przywidzu.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia, odbywającego się pod patronatem JM Rektora Politechniki Gdańskiej prof. Henryka Krawczyka, są: Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej, Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator Bazuny oraz Stowarzyszenie BAZUNA.

 Bazuna organizowana jest nieprzerwanie od czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i najbliższych lat - których chcemy zaprosić na tegoroczną edycję, uwieńczoną Koncertem Jubileuszowym.

 Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. Bazuna kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej  wśród kolejnych pokoleniów studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Przywidzu. Część konkursowa odbędzie się w piątek 22 czerwca. Zgodnie z tradycją i charakterem imprezy, bardzo ważny jest coroczny przegląd piosenki turystycznej oraz koncert laureatów.

Tegoroczna Bazuna ma jednakże charakter szczególny – jubileuszowy. Kulminacyjnym dniem będzie sobota, 23 czerwca, zarezerwowana w całości na występy i koncerty jubileuszowe, celebrujące czterdziestolecie Bazuny. Podczas Koncertu Jubileuszowego zaprezentowane zostaną najlepsze i najbardziej lubiane piosenki z całej historii Bazuny.

 Podczas koncertu „Przegląd na szlaku” wystąpią znani artyści związani ze studencką piosenką turystyczną. Na scenie głównej hali, mieszczącej ok. 900 osób, 40 różnych grup wykonawców przeprowadzi miłośników piosenki turystycznej i studenckiej śpiewem przez 40 niesamowitych lat Bazuny.

Atrakcją dla uczestników i społeczności regionu będzie jarmark kaszubski zorganizowany na terenie „Zielonej Bramy” w Przywidzu.

Najważniejszym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter. Na Bazunę przyjeżdżają osoby ceniące spotkania z przyjaciółmi. Przekrój pokoleniowy uczestników jest bardzo szeroki – studenci, i absolwenci z rodzinami. Dzięki wielopokoleniowości i uniwersalności piosenki turystycznej Bazuna ma niepowtarzalny, rodzinny charakter.

Jubileuszowa Bazuna będzie wyjątkowym wydarzeniem, które – mamy nadzieję - przyciągnie uwagę szerokiej publiczności. Nasze działania podparte są chęcią zorganizowania imprezy dla tych, którzy lubią wypoczynek i zabawę na łonie natury, przy wyjątkowej muzyce. 

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy